AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Lyžování o Vánočních prázdninách

Rozpis hodin ve Vysočina Areně pro dny 27. 12. - 2. 1.

Vysočina Arena je v současnosti prakticky jediný areál v republice, kde je možné provozovat běžecké lyžování a nápor lyžařů bude i o letošních svátcích enormní. Před návštěvou areálu prosím pozorně nastudujte provozní řád a hodiny, které jsou vymezeny lyžování veřejnosti a jednotlivých sportovních skupin. 

Otevření tratí je podmíněno několika pravidly, o jejichž přečtení a respektování prosíme každého lyžaře, kterému na našem areálu alespoň trochu záleží:

  1. Připravený je zatím okruh o délce 2,5 km – jeho podoba se však v závislosti na podmínkách může měnit. Sledujte značení tratí.
  2. Hodinový rozpis areálu s časy pro veřejnost najdete v sekci Kalendář. =====>>>>> Prosíme, respektujte stanovené časy!
  3. Zákaz lyžování v nočních hodinách mimo stanovené časy. Díky modernímu osvětlení budete mít prostor k tréninku i ve večerních hodinách. V čerstvě urolbované stopě si opravdu lyžovačku neužijete a navíc zničíte stopy všem lyžařům, kteří do Vysočina Areny další den dorazí.
  4. Okruhy jsou jednosměrné, prosíme dodržujte značení směru.
  5. Do stopy vstupujte pouze z prostoru pod administrativní budovou Office Area zde.
  6. Pohyb na tratích je možný pouze s lyžemi. V botách na sníh nevstupujte!
  7. Bobisty a sáňkaře prosíme, aby lyžařům neničili připravené stopy a našli si pro jízdu místa mimo Vysočina Arenu.
  8. Pejsky rovněž venčete mimo lyžařské tratě.

Ještě pár věcí, ať jste v obraze:

  • Prosincové lyžování ve Vysočina Areně si můžete (už osmou sezónu) užít díky sněhu ze zásobníku vybudovaném v roce 2015. A rovněž i díky společnosti Stora Enso, která areálu partnersky dodala izolační vrstvu pro sníh přes léto v zásobníku uložený.
  • Letos poprvé se můžete těšit z moderního LED osvětlení, které výrazně rozšířilo dostupnost Vysočina Areny.

Hezké Vánoce a do stopy s úsměvem 🙂

PS: Pokud budete mít jakékoli podněty nebo dotazy k provozu Vysočina Areny, piště přímo výkonnému řediteli areálu na email jan.skricka@vysocina-arena.cz. Rádi vaše dotazy zodpovíme.