AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Hynčicová a Novák získali tituly mistrů ČR v lyžařském sprintu

Petra Hynčicová a Michal Novák získali ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě tituly mistrů republiky v běhu na lyžích ve sprintu klasickou technikou. Oba závodníci Dukly Liberec potvrdili v deštivém počasí roli hlavních favoritů již v kvalifikaci, kde byli nejrychlejší z celého startovního pole a vyhráli i čtvrtfinálové a semifinálové běhy.

Finále nabídlo velký souboj mezi Hynčicovou a Kateřinou Razýmovou, která v cíli zaostala o pouhých osm desetin sekundy. “Na startu sice nebyla taková konkurence, jako na Světovém poháru. Ovšem z titulu mám radost. Musím pochválit náš servis, za dobře připravené lyže. Úspěch mi dodá motivaci do dalších závodů,” uvedla v cíli Hynčicová.  

Také Novák prošel celou kvalifikací bez zaváhání. Ve finálovém souboji porazil o necelé dvě vteřiny Luďka Šellera. “Pro mě je nyní důležité závodit. Doufám, že se dám po zdravotní stránce postupně zcela do pořádku a moje výkony se budou jen a jen lepšit. Finále i celý závodní den byl až na deštivé počasí velmi zábavný,“ uvedl vítěz a lídr mužské reprezentace, jenž kvůli nemoci musel vynechat domácí podnik Světového poháru, který se jel před dvěma týdny právě ve Vysočina Areně. 

Z novoměstských závodníků se nejvíce dařilo v kategorii U18 Ivě Vránové, která vybojovala bronz. Petr Michut obsadil 8. příčku v kategorii U16, když mu jen těsně unikl postup do finále.  

Mistrovství ČR v běhu na lyžích pokračuje ve Vysočina Aréně v sobotu distančními závody volnou technikou. V neděli domácí šampionát zakončí závody klasickým stylem s hromadným startem.

Kompletní výsledky pátečního sprintu najdete zde.

Autor: Tomáš Haisl, SLČR