AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Janatová završila Tour de Ski solidním výkonem

Navzdory tříčlennému složení zajeli čeští běžci na lyžích v závěrečných třech závodech seriálu Tour de Skidobré výsledky. Nejlepší výkon předvedla Kateřina Janatová, která opět ukázala svou bojovnost. Po skvělém umístění na předcházejících závodech v Lenzerheide a Toblachu excelovala v nedělním výjezdu do sjezdovky Alpe Cermis, kde skončila devětadvacátá.

„Dnes jsem se už snažila jen jít a jít. Pokračovat dál a zdárně seriál dokončit. Možná to bylo i tím, že jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu, protože jsem si trať ani neprojela. V dlouhém kopci jsem se nechtěla unavit před dalšími závody,“ dodala ke své taktice Janatová.

Mužské sestavě se dařilo hlavně v pátečním distančním závodě s hromadným startem. Adam Fellner a Petr Knopp dojeli těsně za sebou na 45. a 46. místě, což na body nestačilo. Fellner uvedl, že si na letošní Tour přivezl špatnou formu. Doufá však, že se dobře připraví na nadcházející Světový pohár v Novém Městě na Moravě.

Česká reprezentace se musela obejít bez Kateřiny Razýmové, Sandry Schützové a sourozenců Novákových. Razýmová a Novákovi z Tour odstoupili již během závodů v Toblachu. Rozhodli se tak s ohledem na zdravotní problémy a blížící se Zlatou lyži v domácím Novém Městě na Moravě.

Dvaadvacetileté Janatové se ve Val di Fiemme povedlo dosáhnout na body hned ve dvou ze tří závodů. V páteční klasické distanci jí umístění v nejlepší třicítce uniklo jen o pouhé dvě příčky. Sobotní klasický sprint dojela na 21. příčce. Tradiční výjezd do sjezdovky, ve kterém vybojovala 29. místo, znamenal pro Janatovou premiéru v její kariéře. „Jsem opravdu nadšená, že jsem měla možnost Tour dokončit. Je to taková oslava běžeckého lyžování a byla to opravdu skvělá zkušenost. Jsem moc ráda, že jsem to zvládla,“ dodala po závodech Janatová.

Další zastávkou na programu Světového poháru jsou před Novým Městem na Moravě už jen německé Drážďany. 

Autor: Lada Smržová
Foto: Czech Ski