Články

Ilustrace biatlon

25. 1. 2014

Biatlonovým vrcholem letošní domácí sezony bude otevřené mistrovství Evropy mužů, žen a juniorských kategorií ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě.

Soutěžní program začne od středy 29. ledna do úterý 4. února. Diváci mají, stejně jako na nedávnou Zlatou lyži, vstup zdarma.
Na startu sice bude na rozdíl od loňského mistrovství světa chybět absolutní elita, která ladí formu na blížící se olympijské hry. Ovšem i tak se najdou ve startovní listině závodníci, kteří zasáhnou do olympijské soutěže a klání na Vysočině berou jako součást závodního doladění výkonnosti.
IBU WCH Biathlon 2013

12. 11. 2013

The IBU World Championships in numbers

  • 1 provisional stand for 7 000 excited spectators
  • 5 ski-service lorries stand in Team Area
  • 8 competition days with spectacular happenings at the World Championships in NMNM
  • 12 young and perspective forerunners have skied the perfectly prepared courses before the start of each competition
  • 15 BMW always-ready cars were used for transport of competitors
  • more in the article....
Ilustrace biatlon

23. 1. 2014

Olympionici Krčmář a Johanidesová budou startovat na mistrovství Evropy

Čeští biatlonisté Michal Krčmář a Lea Johanidesová se před odletem na olympijské hry do Soči představí na mistrovství Evropy, které začne příští týden v Novém Městě na Moravě. Zbytek reprezentace tam bude chybět; muži společně s Gabrielou Soukalovou se připravují v Pokljuce a zbytek ženského týmu ladí formu v Anterselvě.

Ilustrace biatlon

23. 1. 2014

Mistrovství Evropy se pojede pouze na krátkém okruhu

Pořadatele mistrovství Evropy biatlonistů, které začne za týden v Novém Městě na Moravě, trápí nedostatek sněhu. Celý program týdenního klání se v každém případě uskuteční, ale pouze na stávajícím 2,5 km dlouhém okruhu.

FIS SP Sprinty

13. 1. 2014

Světový pohár se do Nového Města vrátí za dva roky - opět ve sprinterské podobě

Téměř patnáct tisíc diváků po oba soutěžní dny v hledišti, dokonale připravená trať i tradičně precizní zázemí. Naprosto ideální podmínky nabídly oba víkendové závody Světového poháru ve sprintu v Novém Městě na Moravě.

SP-ZlataLyze2013_nedele_01

12. 1. 2014

Jakš s Razýmem napravili čtvrtým místem reputaci českých běžců

Teprve v závěrečné disciplíně sprinterského Světového poháru běžců se podařilo českým reprezentantům napravit reputaci z předcházejících výsledků. Martin Jakš a Aleš Razým obsadili čtvrté místo, od medaile je dělilo 12 sekund. Prvenství získali Rusové Nikita Krjukov s Maximem Vylegžaninem, kteří ve finiši odolali tlaku dvou norských týmů.