30.1.2019 14:26:31

Ve Vysočina Aréně budou lyžaři-běžci bojovat o domácí tituly a doplnění nominace na MS

Kompletní česká reprezentace běžců na lyžích bude od pátku do neděle bojovat po roční přestávce ve Vysočina Aréně o tituly mistrů republiky v kategoriích dospělých i dorostu. Současně bude domácí šampionát poslední nominační prověrkou před mistrovstvím světa, které se uskuteční od 19. února do 3. března v rakouském Seefeldu.

"Nominační kritéria dosud splnili běžci, kteří bodovali ve Světovém poháru. Ve hře o start na mistrovství světa zbývá ještě čtyři až pět volných míst. Naopak reprezentanti, kteří už mají nominační jistotu, by měli potvrdit svou výkonnost a startovat alespoň ve dvou závodech. Což dodá šampionátu potřebnou kvalitu," uvedl Lukáš Sacher, ředitel úseku běžeckých disciplín SLČR. 

 

Z obhájců prvenství bude chybět na startu Dušan Kožíšek, který zanechal aktivní činnosti. V závodě klasickým stylem vyhrál před rokem v Novém Městě Miroslav Rypl a prvenství v závodě volnou technikou vybojoval Adam Fellner. Mezi ženami získala titul ve sprintu Tereza Beranová a zbývající dva tituly bude obhajovat Barbora Havlíčková.

 

Program jednotlivých závodů bude stejný, jako začátkem ledna při Evropském poháru OPA. V pátek 1. února jsou na programu závody ve sprintu, v sobotu klasickým způsobem s intervalovými starty a v neděli volnou technikou s hromadnými starty. Začátky závodních programů jsou po všechny tři dny shodně v 9:30 hodin.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se