08.1.2014 22:30:23

Polka Kowalczyková bude startovat o víkendu v Novém Městě

Zlatá lyže NMNM
Zlatá lyže NMNM

Hlavním diváckým tahákem víkendových závodů Světového poháru bude třicetiletá polská běžkyně Justyna Kowalczyková. Čtyřnásobná vítězka Světového poháru na přelomu roku dala před Tour de Ski přednost individuální přípravě na olympijské hry ve vysokohorském prostředí. Začátkem tohoto týdne se rozhodla, že pozmění své plány a bude startovat na Zlaté lyži.

Před odletem do Soči, kde bude obhajovat zlatou olympijskou medaili v závodě na 30 kilometrů klasicky, potřebuje doladit výkonnost i závoděním. A vzhledem k tomu, že je zatím stále ohroženo kvůli nedostatku sněhu uspořádání Světového poháru v polské Szklarske Porebě uprostřed ledna, zůstal by už k závodění Kowalczykové pouze těsně před odletem do Soči start začátkem února v italském Toblachu. 
Kowalczyková je v průběžném pořadí celkové klasifikace ve sprintu zatím pátá. Její start na Vysočině láká do Nového Města nejen lyžařské fanoušky od severních sousedů, ale také polské žurnalisty, kteří se na poslední chvíli rychle akreditovali.
Kromě Kowlaczykové už potvrdili v Novém Městě účast i vedoucí závodníci v průběžné klasifikaci sprinterů Rus Nikita Krjukov a Němka Denise Herrmannová.  Chybět ale bude nemocná Norka Marit Björgenová, která už v Novém Městě vyhrála čtyři závody Světového poháru. Dva ve sprintu, poprvé triumfovala na tratích Zlaté lyže před deseti lety.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se