15.3.2018 21:41:04

MČR dorostu a dospělých v biatlonu uzavřelo závodní sezónu ve VA

Momentka z páteční singl mixové štafety.
Momentka z páteční singl mixové štafety.
(foto: Iva Křižovičová)

Od pátku 9. do neděle 11. března hostila Vysočina Arena poslední z velkých závodních akcí letošní dlouhé zimní sezóny. Na start se zde postavilo přes 200 nejlepších závodníků a závodnic v dorosteneckých a juniorských kategorií, aby bojovali o mistrovské tituly. V jarních podmínkách, kdy denní teploty dosahovaly i k 10°C se postupně během tří dnů bojovalo v následujících disciplínách: single mixová štafeta, sprint a stíhací závod.

 

číst dále...

 

Domácího prostředí dokázali slušně využít závodníci SK Nové Město na Moravě, když se jim hned několikrát podařilo probojovat do popředí výsledkových listin. Hodnocení výsledků a výkonů domácích závodníků přináší pohled šéftrenéra biatlonové skupiny dorostu a juniorů SK NMNM Jiřího Václavíka.

Singlmix – pátek 9. března

"Výsledky pátečních single mixů jsme vnímali velice smíšeně. V dorostenecké kategorii, kde jsme měli nasazených v závodu celkem osm novoměstských štafet, se nám nepovedla získat ani jedna předpokládaná a toužená medaile. Nejlepší dvojice na čtvrtém místě byla ve složení Babánková-Kabrda. Naopak nás velice potěšily juniorské štafety, kdy duo Teplá-Červenka získalo titul mistrů České republiky, a na senzačním třetím místě dojela dvojice Polednová-Volek."

 

Sprint – sobota 10. března

"Co se týče sobotních závodů ve sprintu se nedařilo zdaleka tak, jak bychom chtěli. Kromě tří medailí v podání zlatého Václava Červenky, bronzového Jáchyma Kaplana a stříbrného Jonáše Marečka, jsme měli na kontě tři čtvrtá místa. Závod se nepovedl většině závodníků, o čemž svědčí nejmenší bodový zisk do soutěže družstev v porovnání s ostatními SCM kluby za oba dva dny." 

 

Stíhací závod – neděle 10. března

"Za to v nedělních stíhacích závodech se nám povedly nejlepší výsledky za dobu fungování klubu. Svědčí o tom i rozdíl získaných bodů, kdy v neděli jsme brali v soutěži družstev 545,78 z možných 550 bodů, v sobotu pouze 533,13. S Letohradem jsme nakonec prohráli ve družstvech druhé místo o pouhých 0,97 bodu.

Celkově v neděli sportovci SK NMNM získali rekordních 8 medailí. Tituly pro Jáchyma Kaplana a Jonáše Marečka, stříbrné medaile získali Zuzana Doležalová, Štěpánka Hanušová a Václav Červenka. Bronzové medaile pro Báru Babánkovou, Josefa Kabrdu a Elišku Teplou."

 

Závěrečné zhodnocení MČR a ČP 2017/18

"Bilance celého MČR je taková, že naši sportovci získali dohromady 13 cenných kovů, což se nám ještě nikdy nepodařilo. Trochu nás mrzí, že nám druhé místo v soutěži družstev uteklo o necelý bod, ale na druhou stranu jsme velice rádi, že jsme uhájili třetí místo před Jilemnicí, která velmi stahovala, a náskok před nedělním závodem byly pouhé 3 body. Nakonec jsme třetí místo uhájili s náskokem zhruba dvaceti bodů, z čehož máme obrovskou radost."

 

Kompletní výsledky MČR na webu biatlon.cz

Fotogalerie zde a zde

SK NMNM

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se