24.5.2014 17:55:00

Machulková skončila třináctá v závodě žen do 23 let + VÝSLEDKY

Vítězka závodu žen do 23 let
(foto: Michal Červený, MTBS.cz)

Česká bikerka Barbora Machulková skončila třináctá v závodu Světového poháru žen do 23 let. Na vítěznou Francouzku Margot Moschettiovou měla ztrátu téměř devět minut. Hlavní favoritku závodu žen Švédku Jenny Rissvedsovou potkaly technické problémy, obsadila až osmé místo a přišla o průběžné vedení ve Světovém poháru. Předstihla ji o tři body Němka Helen Grobertová, která dojela do cíle osmá. Vítězná Moschettiová zvítězila zcela suverénně, svůj náskok na soupeřky technicky vyzrálou jízdou rovnoměrně zvyšovala.

Machulkovou od umístění na stupních vítězů  a třetí Italky Lisy Rabensteinerové dělilo šest minut. "Stále je mezi mnou a nejlepšími časová díra. Ale zmenšuje se. Oproti loňsku jsem spokojená. Tajně jsem myslela na první desítku. Musím se zlepšit v kopcích a také zvýšit síly," zhodnotila Machulková svoje vystoupení.

Výsledky
Ženy do 23 let: 1. Moschettiová (Fr.) 1:16:18, 2. Belomojnaová (Ukr.) -1:49, 3. Rabensteinerová (It.) -2:45, 4. Grobertová (Něm.) -3:25, 5. Indergandová (Švýc.) -3:53, 6. Žurová (Pol.) -6:23,... 13. Machulková -8:46, 38. Kuntová (obě ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Grobertová 190, 2. Rissvedsová (Švéd.) 187, 3. Rabensteinerová 120,... 25. Machulková 16.