31.12.2019 13:43:31

Janatová excelovala ve čtvrtfinále Tour de Ski

Kateřina Janatová
(foto: Czech ski)

Necelé tři týdny před závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě čeští reprezentanti dokazují odhodlání umístit se na předních příčkách výsledkové listiny. Důkazem je nedělní výkon Kateřiny Janatové ve druhém ze sedmi závodů Tour de Ski ve švýcarském Lenzerheide. Janatové se dařilo v kvalifikaci i ve čtvrtfinále, kde vybojovala 18. místo. Což je jejím dosud nejlepším výsledkem v kariéře. Kvalifikací úspěšně prošla i Petra Nováková, která si připsala body za 28. místo.

V sobotním hromadném závodě se dařilo jak Novákové (23. místo), tak i Razýmové (26. místo). S desetikilometrovou tratí si poradila rovněž Janatová (33. místo). Z mužské sestavy se získal body pouze Michal Novák, jenž skončil šestadvacátý.

Dvaadvacetiletá Janatová si po nedělním závodě pochvalovala lyže i fyzickou kondici. "V rozjížďce to mohlo být na třetí místo. Ale ještě máme čas, do dalších závodů se moc těším. Loni se mi v Toblachu moc dařilo. Věřím, že to bude fajn,“ uvedla Janatová v tiskové zprávě. Právě italský Toblach bude dějištěm dalších dvou závodů Tour de Ski před následným vyvrcholením letošního seriálu ve Val di Fiemme. Před blížící se Zlatou lyží na domácí půdě v Novém Městě na Moravě 18. a 19. ledna čeká po Tour de Ski na české reprezentanty už jen Světový pohár v Drážďanech.