04.7.2018 22:58:53

František Kuchař oslavil 80 roků

2. července 2018 oslavil mistr sportu František Kuchař svoje osmdesátiny. Jako každý kluk nebo holka v té době, se v Novém Městě na Moravě narodil s lyžemi na nohou. A v roce 1952 měl štěstí, že splnil podmínky do tehdy výběrové Sportovní školy mládeže v Novém Městě se zaměřením na lyžování.

Pod vedením prof. Jiřího Beranovského se novoměstská SŠM v krátké době dostala mezi nejlepší v republice. František patřil mezi nejlepší dorostence, juniory a později i dospělé v republice. Památné bylo vítězství novoměstské štafety v roce 1963 ve složení Gabriel, Kuchař, Blažíček, Fousek nad reprezentačními štafetami Dukly Liberec.

František byl dlouholetým členem prvoligového běžeckého družstva Nového Města, které vždy bojovalo o mistrovský titul. Nemůžeme přehlédnout jeho výsledky v Jizerské padesátce.

Ke konci sportovní kariery se František věnoval branným sportům, později biatlonu. V biatlonu získal 3 tituly mistra republiky i titul Mistra sportu.

Po skončení kariery pracoval ještě dlouho v novoměstském sportovním klubu jako trenér mládeže.

Františku, všichni příznivci bílého sportu Ti přejí hlavně pevné zdraví a ještě mnoho kilometrů na kole, které nyní patří k tvým oblíbeným.

Ladislav Slonek

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se