Články

19. 7. 2018

Léto ve Vysočina Areně

Vysočina Arenu v srpnu čekají dvě velké akce - 10. zastávka seriálu Kolo pro život Vysočina Arena Tour České spořitelny o víkendu 11. a 12. srpna a především pak Mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích v závěru měsíce od 24. do 26. srpna.

Abychom vše zvládli bezchybně uspořádat, potřebujeme dokončit rekonstrukci a stavební úpravy areálu, které nyní v areálu intenzivně finišují a jejichž výsledky přinesou řadu pozitiv i pro návěštěvníky z řad veřejnosti.

číst dále...

16. 7. 2018

Přes 50 medailí z letního MS. Přidá český biatlon v NMNM další?

Čeští biatlonisté mají rádi léto. Alespoň to tak vypadá při pohledu na sbírku 54 medailí z letních světových šampionátů. Už v srpnu můžou Vítková, Krčmář a spol. přidat další cenné kovy v Novém Městě na Moravě.

9. 7. 2018

Letní MS má dlouhou tradici. Do Česka se podívá potřetí

Není to jen zpestření letní přípravy. Světový šampionát v letním biatlonu je akcí s dlouhou tradicí, v Novém Městě na Moravě se bude na koncem srpna konat už 23. ročník. Ty předešlé přilákaly na start řadu velkých jmen, a tak na seznamu medailistů najdeme Martina Fourcada, Oleho Einara Bjørndalena či Kaisu Mäkäräinenovou.

4. 7. 2018

František Kuchař oslavil 80 roků

2. července 2018 oslavil mistr sportu František Kuchař svoje osmdesátiny. Jako každý kluk nebo holka v té době, se v Novém Městě na Moravě narodil s lyžemi na nohou. A v roce 1952 měl štěstí, že splnil podmínky do tehdy výběrové Sportovní školy mládeže v Novém Městě se zaměřením na lyžování.

25. 6. 2018

Přípravy na světový šampionát v biatlonu na kolečkových lyžích v plném proudu

V Novém Městě na Moravě se dokončují přípravy na první vrchol sezony, kterým bude za dva měsíce od 24. do 26. srpna mistrovství světa v letním biatlonu.Momentálně organizátoři dokončují úpravy tratí a stadionu a další nezbytné stavební úpravy v prostoru stadionu a střelnice. 

30. 5. 2018

VT Pastviny

Máme za sebou druhé letošní soustředění, které probíhalo od 19. do 27. května kousek od Letohradu, u vodní nádrže Pastviny. Společně s novoměstskými kolegy - biatlonisty, jsme se vydali za "horskou" cyklistikou (i když nejsme horolezci ani cyklisté) do Orlických hor. Během devíti dní jsme společně zdolali stovky kilometrů, nastoupali tisíce výškových metrů, absolvovali desítky odtrénovaných hodin, napádlovali stovky námořních mil na loďkách, zdolali Ironman maraton, ráno se chodili otužovat do přehrady a ještě jsme si stihli "zabékat" a opéct špekáček u táboráku. 

IBU ČSB Kraj Vysočina Nové Město/ SK NMNM
BMW Eschenbach Impromat Lobkowicz Premium Nealko Sun Invent Toi Toi Yashica

Mediální partneři

MF DNES Česká televize Radiožurnál Ski magazín