Večerní lyžování bude v úterý (21. 2.) a středu (22. 2.) z důvodu nepříznivých klimatických podmínek ZRUŠENO. Ve čtvrtek 23. 2. beze změn.

čtvrtek 23. 2. 12:00 — 14:30 / 18:00 — 20:00

sobota 25. 2.  09:00 — 11:00
neděle 26. 2. 14:00 — 18:00

15. 2. 2017

HODINY PRO VEŘEJNOST OD 15. 2. 2017 - 19. 2. 2017 (MČR v běhu)

VE DNECH 16. - 19. 2. (DO 13:00) BUDE VYSOČINA ARENA ZCELA UZAVŘENA Z DŮVODU KONÁNÍ MČR V BĚHU NA LYŽÍCH ZACTVA, KTERÉ BYLO DO NMNM PŘELOŽENO V PONDĚLÍ 13. 2. Z DŮVODU NEDOSTATEČNÉ SNĚHOVÉ PORÝVKY V PŮVODNÍM DĚJIŠTI V RÝMAŘOVĚ.

Lyžování veřejnosti bude tedy možné pouze v následujících časech:  středa 15. 2. 18:00 — 20:00 / neděle 19. 2. 13:00 — 18:00

3. 2. 2017

Mladí biatlonisté se pokusí o víkendu rozšířit sbírku úspěchů

S vyhlídkami na úspěch vstoupí čeští junioři do závěrečných dvou dnů otevřeného mistrovství Evropy v Novém  Městě na Moravě. Po pátečním volnu je v sobotu od 10:00 na pořadu sprint juniorek na 7,5 km a od 13:00 tatáž disciplína juniorů na 10 km. Program zakončí v neděli ve stejných časech atraktivní stíhací závody.

Milan Žemlička dokončil úvodní vytrvalostní závod na 5. místě.

2. 2. 2017

Žemlička skončil ve vytrvalostním závodě pátý

Na vstoupení juniorek Markéty Davidové se Simonou Maříkovou navázal ve vytrvalostním závodě juniorů na 15 km Milan Žemlička, který obsadil páté místo. Ondřej Šantora skončil na 25. příčce a Jakub Procházka o pět míst za ním. Oba o umístění v elitní desítce přišli při závěrečné položce. Dominik Štulík obsadil 41. místo a Jakubu Štvrteckému patří mezi 112 startujícími 64. pozice. Vyhrál Igor Malinovskij z Ruska před svým krajanem Kirillem Strelcovem a Antonem Smolským z Běloruska.

Markéta Davidová na bronzovém stupni vytrvalostního závodu.

2. 2. 2017

Markéta Davidová vybojovala ve vytrvalostním závodě bronzovou medaili

Medailovým ziskem začalo Otevřené juniorské mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě pro české barvy. Ve vytrvalostním závodě na 12,5 km juniorek, který byl úvodní disciplínou šampionátu, vybojovala Markéta Davidová bronzovou medaili. Její úspěch navíc podtrhla skvělý pátým místem Simona Maříková  Vyhrála Anna Weidelová z Německa, která jako jediná z celého startovního pole střílela bezchybně. Na stříbro dosáhla Myrtille Begueová z Francie. Jak si vedly další české juniorky? Natálie Jurčová skončila na 42. místě, Anna Tkadlecová obsadila 60. pozici a dorostence Kateřině Luxemburgové patří v cíli 72. příčka z 99 startujících.

Viktor Polášek

2. 2. 2017

Novoměstský skokan na lyžích Polášek je juniorským mistrem světa

Vynikajícího úspěchu dosáhl novoměstský závodník Viktor Polášek, který se stal v americkém Park City v Utahu juniorským mistrem světa ve skoku na lyžích. Devatenáctiletý závodník z líhně trenéra Rostislava Latzka se dostal na první místo už po prvním kole a náskok si udržel i po finálové části. Polášek za skoky v délce 97 a 96,5 metru dostal 263,2 bodu. Druhého Itala Alexe Insama porazil o 2,6 bodu, třetí skončil Němec Constantin Schmid.