Využití a plán Vysočina Areny

Vjezd a parkování

Přímý vjezd automobilem do prostoru stadionu je zakázaný a tato místa jsou označena dopravními značkami – hrozí ohrožení sportovců při probíhajících trénincích. Dodržujte značení v areálu a parkování pouze na určených místech pro parkování. Policie Nové Město na Moravě bude pravidelně kontrolovat dodržování dopravního značení a parkování v areálu.

Pro parkování používejte vyhrazená parkoviště po levé a pravé straně hned po příjezdu do areálu. Tato parkoviště můžete využívat jak pro návštěvu areálu, využívání test centra, nebo po příjezdu na tréninky. Stejně tak je možné částečné využití plochy parkoviště u hotelu SKI, kde je však potřeba neparkovat na označených místech v blízkosti hotelu SKI, která jsou vyhrazena pro návštěvníky hotelu.

Vysočina Arena

Vysočina aréna je určena především k pořádání sportovních akcí a svým rozložením umožňuje provozování celoročních tréninků pro sporty běžecké lyžování a biatlon. Okolí Vysočina arény je protkáno sítí singletracků pro horská kola.

Součástí Vysočina arény je Test Centrum. V zimě funguje lyžařské Test centrum, které bude otevřeno ve dnech hodin pro veřejnost. Můžete otestovat lyže, vázání a další vybavení. V Test Centru si rovněž můžete zakoupit čaj a další občerstvení. V letním období Test Centrum funguje pro bikery, nabízí servis a půjčovnu kol, nově i in-line brusle. Více informací přímo na webu věnovanému CYKLO ARÉNĚ VYSOČINA.

V létě kolečková dráha s přímou návazností na střelnici s trestným kolem a asfaltový stadion nabízí perfektní podmínky pro trénink na kolečkových lyžích, jak pro lyžování, tak pro biatlon. Oválný okruh na stadionu měří 415m a bývá využívaný pro rychlobruslařské tréninky. Kolečková dráha nabízí 5 okruhů různé délky od 1,1 km až po nejdelší 2,2 km dlouhý okruh. Celková délka okruhů je 8,5 km s různou obtížností. Více v sekci OKRUHY PRO KOLEČKOVÉ LYŽE.

Pro fanoušky běhání jsme pro vás v okolí Vysočina arény připravili značené běžecké traily v délkách od 2 km do 13 km. Start je „U Buku“, kam vás dovede značená stezka přímo z arény. Více v sekci OKRUHY OCHOZOU.

V zimě podle aktuálních sněhových a klimatických podmínek je připravena série lyžařských okruhů. Celý areál a okruhy jsou protkány sítí umožňující zasněžování technickým sněhem. V případě perfektních sněhových podmínek je přímá návaznost na zimní turistické trasy v regionu lyžařské Novoměstsko, které bývají strojově upravovány. Více o lyžařských okruzích v sekci OKRUHY PRO LYŽOVÁNÍ.

Každoročně Vysočina aréna hostí významné světové sportovní akce, jako jsou např.: Světový pohár v biatlonu, Světový pohár v lyžování a Světový pohár na horských kolech. Mezi nejvýznamnější pořádané akce jsou Mistrovství světa v biatlonu z roku 2013 a Mistrovství světa na horských kolech z roku 2016. Mimo závody takového formátu se ve Vysočina aréně pořádají i velké republikové závody jako je Kolo pro život, stopa pro život. České poháry v biatlonu i lyžování, závody v zimním orientačním běhu, mistrovství České republiky v biatlonu i lyžování. Mezi menší mezinárodní akce bývají pak biatlonové závody evropského poháru IBU, Slavic Cup v lyžování, Mistrovství Evropy v biatlonu, Mistrovství Evropy v canicrossu a jiné.

Vstup do areálu

V zimním období do stadionu vstupujte výhradně přístupovým tunelem od buňkoviště, tak, abyste sníh nezanášeli nečistotami z bot.

V letním období je vstup na asfaltovou dráhu z prostoru od buňkoviště vedle krajní tribuny D. Při vstupu sledujte aktuální informace na informačních tabulích, které jsou u vstupu na stadion, včetně rozpisu využívání areálu.

Nevstupujte do areálu a na tratě z jiných míst, než jsou k tomu určeny.

Na střelnici platí celoroční zákaz vstupu. K terčovým zařízením je celoroční přísný zákaz vstupu!

Plán areálu