AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Zahajujeme lyžařskou sezónu (aktualizace 27. 12.)

23.12. otevíráme lyžařům horní tratě nad tubusy! 27.12. pětisetmetrový okruh na stadionu.

Máme tu dárek pro všechny lyžaře: Už v pátek 23. prosince zahajujeme ve Vysočina Areně lyžařskou sezónu!

 

 

Děkujeme všem, kteří nám pomohli uspíšit začátek lyžařské sezóny tak, abychom veřejnosti nabídli lyžování už v průběhu vánočních prázdnin. Zaměstnancům správy areálu za maximální úsilí, stavebních firmám PKS a PS Brno, které provádějí rekonstrukci Vysočina Areny pro MS v biatlonu 2024, za skvělou součinnost, a řidičům nákladních automobilů společnosti SpH za jejich dovednost a odvahu.

 

 

Otevření tratí je podmíněno několika pravidly, o jejichž přečtení a respektování prosíme každého lyžaře, kterému na našem areálu alespoň trochu záleží.

  1. Připravený je zatím okruh o délce 1,3 km na horních tratích (mapa zde: https://mapy.cz/s/furebumevo) a od 27. 12. i 500 m okruh pro začínající lyžaře a děti na stadionu Vysočina Areny (mapa zde: https://mapy.cz/s/hojecepuhu).
  2. Čas vymezený veřejnosti na horních tratích ve dnech 23. 12. 2022 až 2. 1. 2023 je vždy mezi 11:00 – 19:00, lyžování na 500m okruhu na stadionu je možné mezi 7:00 – 14:00.
    =====>>>>> Prosíme, respektujte tyto časy, ranní hodiny na horních tratích a odpolední hodiny na stadionu jsou určeny pro vrcholové sportovce a ve večerních hodinách, kdy budou tratě čerstvě upraveny, je pro následující den poničíte všem dalším lyžařům. Navíc v čerstvě urolbované stopě, kde se sníh ještě nespojil, si opravdu lyžovačku neužijete.
  3. Okruhy jsou jednosměrný, prosíme dodržujte značení směru.
  4. Nástup do stopy a výstup ze stopy na horních tratích je dole pod tubusy, aby se do stopy nevnášely nečistoty (mapa zde: https://mapy.cz/s/boketerepo). Na stadionu pak vstupujte do stopy v prostoru pod administrativní budovou Office Area.
  5. Bobisty a sáňkaře prosíme, aby lyžařům neničili připravené stopy a našli si pro jízdu místa mimo Vysočina Arenu.
  6. Pejsky rovněž venčete mimo lyžařské tratě.

 

Ještě pár věcí, ať jste v obraze:

  1. Stadion a horní tratě nad tubusy nejsou v současnosti propojeny. K jejich propojení dojde až po 1. lednu. Dřív to s ohledem na rekonstrukci areálu nebude možné.
  2. Prosincové lyžování ve Vysočina Areně si můžete (už sedmou sezónu) užít díky sněhu ze zásobníku vybudovaném v roce 2015. A rovněž i díky společnosti Stora Enso, která areálu partnersky dodala izolační vrstvu pro sníh přes léto v zásobníku uložený.

Hezké Vánoce a do stopy s úsměvem 🙂

PS: Pokud budete mít jakékoli podněty nebo dotazy k provozu Vysočina Areny, piště přímo výkonnému řediteli areálu na email jan.skricka@vysocina-arena.cz. Rádi vaše dotazy zodpovíme.