AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Zlatá tečka za koncem lyžařské sezóny

Lyžařka Iva Vránová je juniorskou mistryní ČR!

O víkendu 1.-3. 4. 2022 se na Horních Mísečkách konalo MČR v běhu na lyžích. Iva Vránová ve sprintu zabojovala a dojela si pro titul mistryně ČR.

Poslední letošní závody v běhu na lyžích ukázaly, že i na konci sezony je ještě síla a naši sportovci dokáží bojovat o přední příčky. Hned první den se o zlatou medaili a titul mistryně ČR přihlásila Iva Vránová, která byla na trati dlouhé 1,5 km neporazitelná. V mladších kategoriích se místo normálního sprintu jel teamsprint, kde nejlépe dopadla dvojice Smutná, Crháková, které i přes pád Crhákové skončily na hezkém 9. místě.

Jako poslední závod sezóny se jel závod s hromadným startem. I tam jsme měly hezké výsledky. Páté místo brala Lucie Crháková v dorostenkách mladších. V dorostencích starších si nejlépe vedl Marek Ambrož, který si dojel pro dvanácté místo. Kousek za ním skončili další naši biatlonisté. V juniorkách si tentokrát Iva Vránová dojela pro 6. místo.

Kompletní výsledky českého šampionátu 2022 najdete zde.

Text: Anna Kadlecová, trenérka SCM běh

Činnost KCTM při SK Nové Město na Moravě podporuje Kraj Vysočina.