AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Úspěšné vystoupení novoměstských žáků na 2. kole ČP v letním biatlonu

V druhé polovině srpna jsme se společně s Letohradským týmem vypravili do Zderazi na tábor. Hlavní náplní celého týdne byl především běh a plavání. Dále jsme navštívili Toulovcovy Maštale, pilovali střelbu v nestandartních podmínkách, zaběhli si orientační běh v neznámém prostředí a stmelovali vzájemné vztahy.

S blížícím se koncem táboru se zároveň přiblížil II. ČP v letním biatlonu, kdezávodní skupina zakončila celý tábor. Ve Vrchlabí na závodníky čekaly dva starty, a to sobotní sprint a nedělní sprint se skupinovým startem. Dohromady naši svěřenci vybojovali 5 zlatých medailí, 3 stříbrné, 1 bronzovou a spoustu dalších skvělých výsledků. Mezitím skupina mladých nadějí stále statečně objevovala skrytá místa Zderazi a blízkého okolí.

Všem dětem patří velká pochvala a díky za to, jak k celému táboru i ČP přistoupily, ničeho se nebály a vše plnily na plno.

V prvním školním měsíci nás čeká také vrchol letní sezóny v podobě MČR v letním biatlonu v Bystřici pod Hostýnem, kam se vypraví celá závodní skupina.   

Za trenéry skupiny Sps Biatlon Veronika Černá