AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

MČR v letním biatlonu žáků

Ohlednutí za úspěšným vystoupením našich biatlonových nadějí na letošním šampionátu

Třetí zářijový víkend se naši sportovci zúčastnili MČR v letním biatlonu v Kosmonosech. Celé závody byly pod záštitou KB Trefa. Na závodišti byly dodrženy veškeré bezpečnostních a hygienická opatření, mezi které patřilo i zrušení štafetového závodu, nahrazení závodu s hromadným startem za vytrvalostní, či rozdělení sobotního závodu na dopolední (W11-W13, M11-M13) a odpolední (W14-W15, M14-M15) blok. Sportovci se potýkali převážně s rovinatou tratí okořeněnou náročným stoupáním v druhé polovině.

Sobotní sprint byl úspěšným vstupem do závodního víkendu především pro Terezu Dvořákovou, která o téměř 40 sekund vybojovala titul mistryně ČR. K titulu jí také pomohla dobrá střelba (0,2). Další dívky naopak střelba trápila, ale i přes to si vyběhly krásná umístění – 8. Julie Kabrdová (2,1); 10. Adéla Hrdličková (3,1); 13. Nela Sedláková (3,2); 21. Bára Bartoňová (3,1); 24. Natálie Hudcová (4,2).

Jediný novoměstský chlapecký závodník Jan Kunsmüller se v sobotním závodu potýkal s technickými problémy se zbraní, které vyústily v chybnou manipulaci a znamenaly pro něj DSQ.

Další titul mistryně vybojovala v napínavém souboji čistých střeleb Dominika Kocmánková (0,0). Skvělý běh předvedly i 7. Barbora Steklá (2,0) a 31. Andrea Orálková (3,1).

Odpolední sobotní blok přivedl další zajímavý závod, kde „bramborovou“ medaili získala Kateřina Malušková (0,1); 16. místo v téže kategorii vybojovala Adéla Hudcová (2,1) a v kategorii W15 patří 7. místo Erice Žákové (1,0).

Nedělní závod pro Nové Město zahájily dívky W12, které předvedly krásný projev na trati a znamenalo to 1. místo (titul mistryně ČR) pro Adélu Hrdličkovou (2,0); 3. místo pro Terezu Dvořákovou (1,1), 4. místo pro Julii Kabrdovou (1,0), 15. místo pro Barboru Bartoňovou (1,3); 17. místo pro Natálii Hudcovou (2,2).

Jan Kunsmüller, se po sobotních komplikacích nedělního závodu nezalekl. Podal výborný běžecký výkon v kombinaci se střelbou (3,2) si zajistil krásné 13. místo.

V kategorie W13 Dominika Kocmánková opět čistou střelbou potvrdila sobotní titul a stala se tak dvojnásobnou mistryní ČR v letním biatlonu. 5. místo díky skvělému běžeckému výkonu vybojovala Barbora Steklá (1,1). Andrea Orálková po nepovedené střelbě (4,4) obsadila 34. místo.

Nedělní závod se povedl také Adéle Hudcové, která si se střelbou (1,1) vyběhla dosavadní maximum a to krásné 6. místo. Kateřina Malušková získala uspokojivé 10. místo zásluhou ne úplně vydařené střelby (2,2). 5. místo si odvezla Erika Žáková, pro kterou to byl poslední závod v letním biatlonu v žákovských kategoriích.

Všem sportovcům patří velké poděkování za jejich výkony, přístup k závodům a reprezentaci našeho klubu. Všichni prokázali týmového ducha a vynikajícím způsobem zúročili natrénované hodiny v letní přípravě.