AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Novoměstská lyžařská legenda Ladislav Slonek slaví osmdesátiny

Osmdesáté narozeniny dnes v pátek 12. června oslaví doc. Ing. Ladislav Slonek, CSc., jenž patří kromě své lesnické profese k významným lyžařským osobnostem. Nejen v rámci Nového Města na Moravě a potažmo České republiky, ale i mezinárodního lyžařského svazu FIS.

Zásluhou jeho diplomatických schopností, osobních vazeb a jazykového vybavení se zařadilo Nové Město mezi pořadatelská centra Světového poháru v běhu na lyžích. Od historicky prvního nultého ročníku 1981 měl tento seriál na Českomoravské vysočině už dvacet zastávek. Poslední byla letos ve druhé polovině ledna.

Ladislav Slonek je stále aktivním členem SK Nové Město, kde se dlouhé roky podílí na klubové činnosti i organizování hlavních závodů o Zlatou lyži. Byl dlouholetým expertem běžeckých disciplín FIS, podílel se na budování tratí nejen na Vysočině, ale i v zahraničí. Zúčastnil se osmi zimních olympijských her a šestnácti mistrovství světa v klasickém lyžování. Na těchto soutěžích působil v různých rolích. Od delegáta FIS, vedoucího výpravy, trenéra až po servismana.

Po tři volební období byl doc. Slonek děkanem Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerizy v Brně, kde působil i v roli proděkana. Byl rovněž členem univerzitních vědeckých rad. O lesnické problematice přednášel nejen na mateřské Mendelově univěrzitě v Brně, ale také v Jihoafrické republice, Řecku, Španělsku i na Ukrajině.

Lyžařský klub v Novém Městě přeje jubilantovi touto cestou do dalších let kromě zdraví i životní pohodu.

Za členy SK Nové Město na Moravě Jiří Pošvář