AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Úspěšná vystoupení Novoměstských sportovců na IX. hrách ZODM

V období 19. až 24. ledna se v Karlovarském kraji konaly již IX. ZODM, které díky povětrnostním podmínkách provázela řada komplikací. Nakonec ale vše pořadatelsky zdárně proběhlo a děti si dny strávené v Krušných horách opravdu užily. Jak naši lyžaři, tak i biatlonisté podali srdnaté výkony, které Kraji Vysočina zajistili řadu cenných umístění (dvě medaile vybojovali běžci a tři biatlonisté). Především si ale mladí sportovci odvezli spousty společných zážitků, které budou cenným základem do jejich budoucího sportovního života.

Dvě bronzové medaile si zásluhou Romana Janečka (člena SK NMNM) odvážejí z letošní ZODM reprezentanti Kraje Vysočina v běhu na lyžích. Bronz získal jak v  klasickém závodě, tak i v závodě volnou technikou. Lucii Crhákové v závodě volnou technikou bronzová medaile jen těsně unikla ve finiši, kdy zaostala o pouhou půl vteřinu za bronzem a jedinou vteřinu za stříbrnou medailí.

Velkou bojovnost a srdce závodníků ukázali naši kluci ve smíšeném štafetovém závodě, kde i přes velké problémy se zlomenou holí při předávce Olivera Harveye  a Vítka Fouska dokázali vybojovat krásné  4. místo.  Nikdo z členů našeho SK NMNM  se určitě mezi nejlepšími lyžaři v republice neztratil a všichni podali srdnaté výkony.

Kompletní výsledky IX. ZODMBěh na lyžích

Účastníci za skupinu běh na lyžích
Holky: Lucie Crháková, Amálie Slonková, Beata Kociánová, Nina Šinclová
Kluci: Roman Janeček, Vít Fousek, Oliver Harvey, Lukáš Ťupa

Za biatlonovou část výpravy SK NMnM se her IX. ZODM účastnilo celkem 7 závodníků, z nichž všichni mohou být na výkony, které podali, opravdu hrdí. Ze tří závodů (Sprintu a štafetě v Jáchymově a sprintu v Oberwiesenthalu) si naši svěřenci odvážejí celkem 6 umístění v top 6, z čehož hned tři medailová umístění ze sprintových klání: 2. místo Kateřina Holková, 3. místa pak Marek Ambrož a Vladimír Kocmánek.

Všem svěřencům bychom chtěli jménem trenérů poděkovat za jejich vzornou reprezentaci Kraje Vysočina a klubu SK NMnM.

Kompletní výsledky IX. ZODM – Biatlon

Účastníci za skupinu biatlon:
Holky: Lea Kunstmüllerová, Elle Štěpánková, Kateřina Holková, Adéla Horákovská
Kluci: Aleš Špinar, Láďa Kocmánek, Marek Ambrož

Tréninkovou činnost SK Nové Město na Moravě podporuje: