AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Razýmová na MČR ovládla distanci volně, Novák vyhrál i druhý závod

Distancí volně s intervalovým startem pokračovalo mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu. V Novém Městě na Moravě si suverénním výkonem přijel pro druhé vítězství ve dvou dnech Michal Novák. Po stříbru v pátečním sprintu volně se dočkala prvenství Kateřina Razýmová.

Ve Vysočině Areně, kde pokračoval druhý den mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu, nenechal nikoho na pochybách Michal Novák, který i ve druhém závodě dosáhl na vítězství. „Dnešní závod byl hodně náročný díky sněhovým podmínkám, sníh byl dost pomalý. Jelo se mi ale dobře, jsem rád, že se mohu rozzávodit, nastavit tempo, a i si trošku zvednout sebevědomí,“ přiznal Novák. Do nedělní distance klasicky už však nenastoupí. „Tři závody by vzhledem k tréninkovému programu byly příliš. Důležité je abych poladil na svěťákové závody. Zítra mě čeká den odpočinku, určitě si zajdu do sauny. Od pondělí pak opět začínám s plným tréninkem,“ popsal své plány v nejbližších dnech Novák. Na desetikilometrové trati skončil stříbrný Jonáš Bešťák, trojici nejlepších uzavřel Petr Knop.

Kateřina Razýmová po pátečním stříbru tentokrát vybojovala na distanci volně mistrovský titul. „Nejelo se mi moc dobře, protože se cítím poměrně unavená a teplé počasí tomu výkonu moc nepřidává. Byl to celkem těžký závod a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo,“ řekla po projetí cílem Razýmová. Na nedělní distanci se těší, protože se pojede její oblíbená klasika. „Pojede se hromaďák a spolu s holkama v Čechách to je vždy dobrý trénink a průprava na další závody,“ dodala Razýmová. Na stříbro tentokrát dosáhla Petra Hynčicová, bronz si na pětikilometrové trati vyjela Sandra Schützová.

Mezi juniory byl nejúspěšnější Tomáš Lukeš před Michaelem Schützem a Jakubem Kociánem. V juniorkách byla nejúspěšnější Barbora Havlíčková. Za ní se umístily estonské závodnice a sestry Keidy a Kaidy Kaasikuovi.

Kategorii staršího dorostu vévodili Šimon Pavlásek a Eliška Šibravová, v mladším dorostu nenašli přemožitele Matyáš Bauer a Nela Půbalová.

Novoměstské barvy nejlépe hájila Zuzana Doležalová v kategorii mladších dorostenek U18, která na domácí trati vybojovala bronz!

Kompletní výsledkový servis MČR najdete v odkazu.

Autor: Tomáš Haisl, SLČR