AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Seriál Lyžuj lesy odstartovala vydařená premiéra v Novém Městě

Navzdory nepříznivému počasí odstartoval za účasti přes dvou stovek školáků v úterý ve Vysočina Aréně premiérový závod šestidílného seriálu běžeckých závodů Lyžuj lesy ČR. Kromě lyžařských dovedností na tratích od tří set metrů až do jednoho kilometru museli startující prokázat kromě rychlosti i své schopnosti překonat umělé překážky. 

Povětrnostní podmínky nebyly ideální, těsně před startem i vydatně chumelilo, takže akce dostala i potřebnou zimní kulisu. ”Všichni startující se popasovali s nepříjemnou situací velmi dobře. Ocenila jsem zejména soutěživou atmosféru a touhu zvítězit. Mezi účastníky se objevilo i několik nadějných lyžařů. Což vidím jako příslib do budoucna,” uvedla ambasadorka novoměstské akce, stříbrná medailista ze závodů štafet na olympijských hrách v Sarajevu 1984 Dagmar Hromádková. 

Seriál Lyžuj lesy nakrojil ve Vysočina Aréně svůj třetí ročník. Akce získala rychle mezi školáky popularitu. Letos byli ve startovním poli kromě žáků z obou novoměstských škol také mladí sportovci z Fryšavy, Křižánek, Sněžného, Svratky, Tišnova i Žďáru nad Sázavou.   

Seriál pokračuje v úterý 4. února druhým dílem na Božím Daru, 13. února v Jilemnici, 18. února v Jablonci, 19. února v Jeseníku a 26. února se uskuteční poslední závod ve Vimperku. Před rokem se do akce Lyžuje lesy zapojilo více než 1200 mladých adeptů běžeckého lyžování.

Kompletní výsledky najdete zde.

Autor: Jiří Pošvář
Foto: SLČR, Tomáš Zaňka

Akci podpořilo Nové Město na Moravě: