AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Češi před Zlatou lyží zazářili v Drážďanech

Víkend před očekávaným Světovým pohárem v Novém Městě na Moravě se česká reprezentace postarala o výborné výsledky v německých Drážďanech. Jan Pechoušek a Tereza Beranová si v sobotním sprintu volně vybojovali nejlepší umístění své kariéry ve Světovém poháru.

Pechoušek dosáhl na 19. pozici, jednalo se tak o nejlepší český výkon sobotních závodů. Jeho doposud nejlepším výsledkem bylo letošní umístění na 22. místě v Planici. Pro Beranovovou sobotní umístění na 20. místě znamenalo taktéž kariérní rekord. „Bylo to super. Popravdě jsem ani moc nečekala, že bych postoupila z kvalifikace. Škoda, že to ve čtvrtfinále nevyšlo na postup, ale i tak se mi ten závod moc líbil. Přijela mi sem fandit rodina, to bylo moc fajn. Jsem ráda, že mě dneska mohli vidět, a užila jsem si to i díky nim,“ uvedla v tiskové zprávě Beranová. 

Kateřina Janatová, která jako jediná z českých ženských reprezentantek dokončila Tour de Ski, opět potvrdila svoji formu. V sobotní kvalifikaci dojela jako osmá nejrychlejší a ve čtvrtfinálovém  sprintu i přes komplikaci v podobě zlomené hole vybojovala 21. příčku. Úspěch Janatovou neopustil ani v nedělním team sprintu, kdy spolu s Petrou Hynčicovou dokázaly, že jsou schopné obstát i v silné konkurenci ostatních národů. Patřilo jim konečné sedmé místo a překonaly tak své dosavadní maximum. „Závody v Drážďanech jsou pro mě jedněmi z těch nejoblíbenějších. Dneska to bylo super, moc se mi to líbilo, ale zároveň to bylo opravdu vydřené, celou dobu jsme musely pracovat,“ zmínila Janatová.

Po úspěchu v Drážďanech zamířili čeští reprezentanti domů, kde se nyní budou přípravovat na domácí Světový pohár v Novém Městě na Moravě. Závody se zde pojedou o víkendu 18. a 19. ledna.

Autor: Lada Smržová
Foto: Czech Ski