AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Zlatá lyže se uskuteční s několika drobnými změnami

Kvůli nedostatku technického sněhu se závod Světového poháru v běhu na lyžích, který je na programu 18. a 19. ledna v Novém Městě na Moravě, uskuteční na kratším okruhu. Na změně se při dnešní schůzce ve Vysočina Aréně dohodli zástupce ředitele běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace FIS Michal Lamplot s ředitelem Zlaté lyže Josef Gabrielem. 

Jinou podobu bude mít i technický program.  “Sobotní závody mužů a žen budou s intervalovými starty volnou technikou a nedělní stíhací závody se pojedou klasickým stylem, což je změna oproti původnímu rozpisu,” uvedl Josef Gabriel. 

Pořadatelé připravují trať dlouhou zhruba 3,6 kilometru. Krátkou propojkou získají kratší druhý okruh v délce 1,4 kilometru. Využitím obou okruhů se dosáhne požadované délky deseti kilometrů pro závody žen a patnácti kilometrů pro soutěže mužů. 

“Nyní intenzivně pracujeme na úpravě tratí. Rozhrnujeme navezený technický sníh a rolbami upravujeme stadión. Celý areál je proto z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřen. Od soboty začneme stavět oplocení stadionu a tratí. Definitivní podobu dostane areál v úterý,” dodal Gabriel. 

Příští sobotu 18. ledna od 9:45 bude na programu závod žen na 10 km a od 11:15 mužů na 15 km. V neděli 19. ledna startuje na stejných délkách tratí stíhací závod žen v 11:10 a mužů ve 13:00 hodin. Diváci mají vstup na závody zdarma.

Autor: Jiří Pošvář
Foto: Josef Gabriel