AKTUALITY

Zpět na přehled aktualit

Čeští reprezentanti šetří síly na Zlatou lyži

Další zastávkou Tour de Ski se stal italský Toblach. Hostil v pořadí třetí a čtvrtý závod letošního seriálu. Kateřina Razýmová, favoritka z Davosu, bohužel s ohledem na svůj zdravotní stav a blížící se Zlatou lyži, musela z Tour odstoupit. „Od začátku Tour Katka nebyla zdravotně úplně v pořádku. Včera jí k tomu navíc stoupla teplota. Dnes ráno už se cítila lépe, nicméně jsme se rozhodli, že nebude riskovat zbytek sezony. Chceme, aby byla co nejlépe připravená na domácí Světový pohár v Novém Městě na Moravě,“ uvedl v tiskové zprávě trenér Jan Franc.

Další zastávkou Tour de Ski se stal italský Toblach. Hostil v pořadí třetí a čtvrtý závod letošního seriálu. Kateřina Razýmová, favoritka z Davosu, bohužel s ohledem na svůj zdravotní stav a blížící se Zlatou lyži, musela z Tour odstoupit. „Od začátku Tour Katka nebyla zdravotně úplně v pořádku. Včera jí k tomu navíc stoupla teplota. Dnes ráno už se cítila lépe, nicméně jsme se rozhodli, že nebude riskovat zbytek sezony. Chceme, aby byla co nejlépe připravená na domácí Světový pohár v Novém Městě na Moravě,“ uvedl v tiskové zprávě trenér Jan Franc. Odstoupit se ze zdravotních důvodů po silvestrovské distanci, rozhodli i sourozenci Petra a Michal Novákovi. Oba české závodníky tato skutečnost mrzí, v Tour de Ski měli doposud dobře našlápnuto. Stejně jako Razýmová, ani Novákovi nechtějí svůj zdravotní stav podcenit kvůli blížícím se závodům v domácím Novém Městě na Moravě. Pokračovat v Tour de Ski nebude ani Sandra Schützová, u níž nesehrál roli zdravotní faktor, ale výkonnost, se kterou nebyla spokojená. 

Navzdory komplikacím, které český tým zasáhly, se podařilo uspět, a to hlavně Kateřině Janatové. Po výborném výkonu z Lenzerheide se Janatová umístila na 29. pozici v distanci volně a připsala si tak své první body na této trati. Svou bojovnost pak ukázala i na Nový rok. Ve stíhačce klasicky se snažila dostat do nejlepší třicítky. To jí nakonec nevyšlo, přesto však z Čechů dosáhla na nejlepší výsledky. Z mužské sestavy předvedl nejlepší výkon Petr Knop, v distanci obsadil 32. a ve stíhačce 47. místo. 

Český tým se v pokračování Tour de Ski bude spoléhat na tříčlenné složení Kateřina Janatová, Petr Knop a Adam Fellner. Seriál se završí v italském Val di Fiemme. Zde budou na reprezentanty čekat poslední tři závody, přičemž součástí bude i tradiční výjezd do sjezdovky Alpe Cermis. Před Zlatou lyží v Novém Městě na Moravě, kde se snad již dočkáme kompletní české sestavy, budou 11. a 12. ledna na plánu už jen závody v Drážďanech.

Autor: Lada Smržová
Foto: Czech Ski