Trail Running

Okruhy Ochozou tvoří systém značených tras pro běh a nordic walking. Jsou určeny všem, kdo se rádi pohybují v přírodě. Vyznavačům běhu v terénu nebo nordic-walking (chůze s holemi), vrcholovým i rekreačním sportovcům, dospělým, ale třeba i dětem. Díky své rozmanitosti a rozdílné náročnosti si zdolání okruhů může vyzkoušet opravdu každý. 

Okruhy 2, 3, 5 a 13 km mají start i cíl na rozcestí U Buku a vedou převážně po lesních cestách, kde v minulosti procházely klasické závodní lyžařské tratě. Velká část okruhů se nachází v malebném prostředí bukových lesů pod Černou skálou.

Trasa “Výběh na Harusák“ s délkou 760 m a stoupáním 105 m se dříve běhávala jako tréninkový test reprezentace běžeckého lyžování a současně slouží jako tzv. terénní test zdatnosti, na jehož konci si můžete porovnat svoji fyzickou kondici podle prověřené tabulkové metodiky MUDr. Karla Daňka, CSc.

Všechny okruhy jsou formou segmentů zaznamenány i na běžeckém komunitním serveru Strava, kde tak můžete své výkony přímo porovnávat s ostatními běžci. Pro ty z vás, kdo nemáte účet na Stravě ani hodinky s GPS, jsme připravili srovnávací výkonnostní tabulku. Viz níže.