Články

SP-ZlataLyze2013_nedele_01

12. 1. 2014

Jakš s Razýmem napravili čtvrtým místem reputaci českých běžců

Teprve v závěrečné disciplíně sprinterského Světového poháru běžců se podařilo českým reprezentantům napravit reputaci z předcházejících výsledků. Martin Jakš a Aleš Razým obsadili čtvrté místo, od medaile je dělilo 12 sekund. Prvenství získali Rusové Nikita Krjukov s Maximem Vylegžaninem, kteří ve finiši odolali tlaku dvou norských týmů. 

73_4-200-200-square

11. 1. 2014

Českým sprinterům se nedařilo, triumfovali Randallová a Usťugov

Jednatřicetiletá Američanka Kikkan Randallová a Rus Sergej Usťugov vyhráli sprinty Světového poháru v běhu na lyžích volnou technikou v Novém Městě na Moravě. Čeští reprezentanti nevyužili domácí prostředí k tomu, aby se probojovali mezi třicítku nejlepších.

SP-ZlataLyze2013_rolba_02

11. 1. 2014

Průjezd tratí SP v Novém Městě

V Novém Městě na Moravě je již vše připraveno na dnešní odpolední Sprinty jednotlivců volnou technikou v rámci SP 2013/14. Včera v areálu natáčeli i kameramani FIS -Mezinárodní lyžařské federace...

10. 1. 2014

Evu Vrabcovou-Nývltovou trápí po Tour únava

Velký pocit únavy po náročném programu předcházejících etap Tour de Ski trápí nejlepší současnou českou běžkyni na lyžích Evu Nývltovou-Vrabcovou,  která zvažuje svůj start ve víkendových závodech Světového poháru ve sprintech v Novém  Městě na Moravě. 

Stadion Vysočina Areny

10. 1. 2014

Vložené dětské závody při SP v běhu

Vložené dětské závody při SP v běhu se o víkendu ve Vysočina Areně neuskuteční. Pořadatelé se všem mladým příznivcům závodění omlouvají a k tomuto kroku přistoupili po zvážení zajištění nejlepších soutěžních podmínek pro závodníky sprinterského SP. 

FIS Cross-Country WC NMNM – Vysočina Arena

9. 1. 2014

Do Nového Města už dorazila většina výprav

Na tratích Zlaté lyže byl sice den před prvními tréninky klid. O to větší rušno ale bylo v zázemí a v hotelích v Novém Městě a okolí, do kterých přijížděly jednotlivé výpravy. Postupně se zaplnilo i parkoviště, které je určeno pro lyžařské kamiony, v jejichž útrobách se připravují lyže na na tréninky i závody. 

IBU ČSB Kraj Vysočina Nové Město/ SK NMNM
BMW Eschenbach Impromat Lobkowicz Premium Nealko Sun Invent Toi Toi Yashica

Mediální partneři

MF DNES Česká televize Radiožurnál Ski magazín