Články

Milan Žemlička dokončil úvodní vytrvalostní závod na 5. místě.

2. 2. 2017

Žemlička skončil ve vytrvalostním závodě pátý

Na vstoupení juniorek Markéty Davidové se Simonou Maříkovou navázal ve vytrvalostním závodě juniorů na 15 km Milan Žemlička, který obsadil páté místo. Ondřej Šantora skončil na 25. příčce a Jakub Procházka o pět míst za ním. Oba o umístění v elitní desítce přišli při závěrečné položce. Dominik Štulík obsadil 41. místo a Jakubu Štvrteckému patří mezi 112 startujícími 64. pozice. Vyhrál Igor Malinovskij z Ruska před svým krajanem Kirillem Strelcovem a Antonem Smolským z Běloruska.

Markéta Davidová na bronzovém stupni vytrvalostního závodu.

2. 2. 2017

Markéta Davidová vybojovala ve vytrvalostním závodě bronzovou medaili

Medailovým ziskem začalo Otevřené juniorské mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě pro české barvy. Ve vytrvalostním závodě na 12,5 km juniorek, který byl úvodní disciplínou šampionátu, vybojovala Markéta Davidová bronzovou medaili. Její úspěch navíc podtrhla skvělý pátým místem Simona Maříková  Vyhrála Anna Weidelová z Německa, která jako jediná z celého startovního pole střílela bezchybně. Na stříbro dosáhla Myrtille Begueová z Francie. Jak si vedly další české juniorky? Natálie Jurčová skončila na 42. místě, Anna Tkadlecová obsadila 60. pozici a dorostence Kateřině Luxemburgové patří v cíli 72. příčka z 99 startujících.

Viktor Polášek

2. 2. 2017

Novoměstský skokan na lyžích Polášek je juniorským mistrem světa

Vynikajícího úspěchu dosáhl novoměstský závodník Viktor Polášek, který se stal v americkém Park City v Utahu juniorským mistrem světa ve skoku na lyžích. Devatenáctiletý závodník z líhně trenéra Rostislava Latzka se dostal na první místo už po prvním kole a náskok si udržel i po finálové části. Polášek za skoky v délce 97 a 96,5 metru dostal 263,2 bodu. Druhého Itala Alexe Insama porazil o 2,6 bodu, třetí skončil Němec Constantin Schmid.

Markéta Davidová ve Vysočina Areně po oficiálním tréninku.

1. 2. 2017

MARKÉTA DAVIDOVÁ: „TEĎ TO BUDE V NOVÉM MĚSTĚ RODINNĚJŠÍ A PŘÍJEMNĚJŠÍ“

Markéta Davidová oslnila vítězstvím v úvodním kole IBU Cupu sezóny 2016/2017, které jí přineslo možnost startovat v prosincovém Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Začátkem ledna překvapila bodovým ziskem při sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu. Nyní se dvacetiletá biatlonistka představí znovu ve Vysočina Areně v Otevřeném mistrovství Evropy juniorů.

31. 1. 2017

Medailovou nadějí bude na MEJ v Novém Městě také Šantora

Vedle Markéty Davidové bude velkou českou medailovou nadějí v nadcházejícím biatlonovém mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě také Ondřej Šantora. Šampionát ve Vysočina Areně odstartuje už ve čtvrtek vytrvalostními závody. Po pátečním dnu volna přijdou ke slovu v sobotu sprinty a v neděli zakončí program stíhací závody. Na startu této velké akce si změří síly 290 startujících z 35 zemí.

31. 1. 2017

Biatlonistka Davidová bude největší českou nadějí na ME juniorů

Biatlonistka Markéta Davidová bude největší českou nadějí na mistrovství Evropy juniorů, které je na programu od 2. do do 5. února v Novém Městě na Moravě. Dvacetiletá závodnice SKP Kornspitz už dokázala bodovat ve sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu, kde před dvěma týdny doběhla na 28. místě. Startovala také koncem prosince ve Světovém poháru v Novém Městě. Ve výběru českých juniorů má největší zkušenosti letohradský Milan Žemlička, člen bronzové juniorské štafety z mistrovství světa 2016 v Rumunsku.

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 13 26 38 50 Následující »