Články

Slavic Cup

6. 1. 2014

Nové Město pomohlo zvýšit kredit českého lyžování

Nejlepší podmínky pro běh na lyžích ve střední Evropě jsou momentálně v Novém Městě na Moravě. Zdejší 2,5 kilometru dlouhý okruh z technického sněhu pod náporem trénujících i závodících biatlonistů i běžců na lyžích prodělává zatěžkávací zkoušku

Slavic Cup

31. 12. 2013

Do Nového Města míří z Jablonce Slavic Cup

Nabitý program čeká na začátku nového kalendářního roku na novoměstské pořadatele, kteří mají navzdory vánočnímu oteplení stále v plné zátěži lyžařů-běžců a biatlonistů 2,5 km dlouhý okruh z technického sněhu. Hned první víkend 4. a 5. ledna proto zamíří do Nového Města i druhý závod letošního šestidílného seriálu Slavic Cup, který se měl původně uskutečnit v Jablonci nad Nisou.

Běžecká trať Vysočina Arena

26. 12. 2013

Lyžaři už mají připraven dvoukilometrový okruh

Nejdůležitější krok směrem k lednovému Světovému poháru lyžařů běžců ve sprintu už novoměstští pořadatelé splnili. V průběhu čtvrtého adventního víkendu rozvezli ze zásobníků na trať technický sníh. 

Rozvoz technického sněhu na běžecké tratě

19. 12. 2013

O víkendu se už začne rozvážet sníh na dvoukilometrový okruh

Pokud vydrží současný charakter zimního počasí na Českomoravské Vysočině, tak už o víkendu začnou novoměstští pořadatelé rozvážet ze zásobníků technický sníh na dvoukilometrový okruh. Tratě chtějí připravit tak, aby se na nich mohlo po po vánočních svátcích trénovat. První závod Českého poháru biatlonistů je ve Vysočina Areně na programu 28. a 29. prosince.

Vysočina Arena

17. 12. 2013

Sněhová děla ve Vysočina Aréně běží opět na plný výkon

Po oblevě v minulém týdnu se sněhová děla  ve Vysočina Aréně opět od pondělí rozběhla na plný výkon.
Do zahájení Světového poháru v běhu na lyžích ve sprinterských disciplínách sice zbývá ještě 25 dní, ale už po vánočních svátcích se chystají do Nového Města i domácí biatlonisté k závodům Českého poháru.

FIS Cross-Country WC NMNM

13. 12. 2013

Na sprintech v Novém Městě půjde o poslední nominaci na ZOH do Soči

Sprinterské závody Světového poháru, které se uskuteční 11. a 12. ledna v Novém Městě na Moravě, budou mít zajímavý podtext směrem k nadcházejícím olympijským hrám v Soči.