30.12.2015 11:20:32

Vysočina Arenu už pokryl první sníh

Sněžná děla ve Vysočina Areně v plném provozu.
Sněžná děla ve Vysočina Areně v plném provozu.

Hodinu po půlnoci dva dny před koncem kalendářního roku se ochladilo natolik, že mohla začít sněhová děla vyrábět ve Vysočina Areně technický sníh. "Zatím sněhu mnoho nemáme. Ale bílé pokrytí dodává konečně areálu potřebnou zimní náladu," řekl s potěšením ředitel závodů v Novém Městě na Moravě Vlastimil  Jakeš, který si hodně slibuje od předpovědi počasí na nejbližší dny.

Na přelomu roku i první lednový týden konečně přijdou mrazivé dny. Sněžení meteorologové neslibují, pořadatelům stačí vidina teplot pod mínus čtyřmi stupni Celsia. 
 
"Minimálně sedm dnů máme jistotu, že počasí dovolí zasněžování. Naší prioritou je připravit na IBU Cup okruh v délce 2,5 kilometru. Potřebujeme k tomu zhruba čtyřicet tisíc kubíků sněhu," dodal Jakeš. 
 
Osmidílný Pohár IBU má v Novém Městě svou čtvrtou zastávku. V sobotu 9. ledna je na programu od 10:00 závod žen na 15 kilometrů a od 13:30 závod mužů na 20 kilometrů. V neděli 10. ledna začne v 10:00 sprint žen na 7,5 km a ve 13:00 sprint mužů na 10 kilometrů. Po oba dny mají diváci vstup zdarma.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se