Vysočina Arena hostila běžecký seriál Hledáme nové talenty (HNT)
07.3.2018 15:25:04

Lucie Crháková, nadějná lyžařka SK NMNM
(foto: Ivana Fousková)

Letošní závod HNT se uskutečnil v Novém Městě na Moravě ve Vysočina Areně. Tohoto největšího lyžařského  žákovského závodu se zúčastnilo 530  dětí  z celé České republiky v kategoriích mladšího  a staršího  žactva.

Ve velmi nabité konkurenci se neztratili ani lyžaři z našeho SK NMNM .I  když se závodníkům staršího  žactva nedařilo tak, jak by si na domácích tratí představovali, v kategoriích mladšího žactva  si naši svěřenci dojeli pro hezká umístění.

Velkou radost nám udělala Lucka Crháková, která vyhrála oba dva závody (v sobotu 2 km klasickou technikou a v neděli stíhací závod volnou technikou) a potvrdila tak svoji letošní téměř neporazitelnost. Lucka patří k velkým lyžařským talentům. Věříme, že s jejím přístupem  k trénování a pokorou, jakou disponuje, se bude  i nadále zlepšovat a zdokonalovat.

Velkým příslibem do dalších let je i umístění Olivera Harveye, který obsadil 9. místo na 2 km klasicky  a 11 . místo ve stíhacím závodě volnou technikou. I on má výborné předpoklady být dobrý sportovec a úspěšný lyžař s bojovným srdcem  závodníka.

Oba dva naše nejlepší závodníky doplnili svými výkony Amálka Slonková (13 . místo  a 14. místo), Honza Faltýnek (11. místo a 15.místo), Dan Lempera (23. místo a 20. místo), Beatka  Kociánová (15.místo a 23. místo), Adam Kalášek  (17.místo a 24.místo) a Patricie Srnská  (16.místo a 19. místo). Nesmíme samozřejmě zapomenout i na naše další naděje, kterými jsou Veronika Střešňáková, Lenka Slámová, Jolana Poupalová, Matylda Slonková, Veronika Srnská, Adam Červinka, Filip Košík, David Košík.

Poděkování patří pořadatelům a organizátorům celé akce za perfektně připravené tratě a výbornou organizaci všech závodů. Takto profesionálně připravené závody nám mohou závidět v celé republice. Díky nim to byl pro mnohé závodníky nezapomenutelný sportovní zážitek.