08.2.2018 15:05:23

Úspěchy sportovců SK NMNM na Zimní olympiádě dětí a mládeže 2018

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskutečnily na sportovištích v Pardubickém kraji v období mezi  28. lednem až 2. únorem. Pořadatelé vypsali 11 sportovních soutěží (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh a doplňkové sporty - taneční soutěž a šachy).

Z našeho klubu se do nominace za kraj Vysočina dostali tito sportovci:

• běžecké lyžování - Oliver Harvey, Vít Fousek, Lucka Crháková, Amálie Slonková, Patricie Srnská, Veronika Střešňáková, Petr Michut, Jan Košetický
  • biatlon - Vladimír Kocmánek, Marek Ambrož,Kateřina Holková, Adéla Horákovská, Karolína Špinarová,Veronika Tomášková, Michal Zaoral, Vladimír Kocmánek. Do nominace musíme započítat i Kamilu Orálkovou, která se probojovala do nominace Pardubického kraje.

...číst dále

Akce v současnosti patří mezi  největší sportovní událost pořádanou  jednou za dva roky. Za každý kraj jsou nominování pouze 2 sportovci v dané věkové kategorii v jednotlivé disciplíně. Už samotná nominace je pro mnohé závodníky velkou odměnou za celoroční sportovní přípravu.

Běžecké lyžování

Hned první olympijský den vybojovala Lucie Crháková  zlatou medaili v závodě mladších žákyň na 2km volnou technikou. Medailovou sbírku rozšířila druhý den o stříbrnou medaili v závodě klasickou technikou.

Pro bronzovou medaili si doběhla v závodě na 2 km klasickou technikou v kategorii starších žákyň Patricie Srnská.  Velká škoda, že Patricie zlomila  lyži při závodě volnou technikou a tím pádem nedokončila závod, kde mohla bojovat třeba i o stupně vítězů.

Určitě si pochvalu zaslouží i další umístění našich závodníků : 8. a 10. místo Petra Michuta,  11. místo Amálky Slonkové, 12. a  14. místo  Olivera Harvee, 14. místo Veroniky Střešňákové , 16. místo Vítka Fouska  a  23.místo Jana Košetického.

Závodníci svými výkony pomohli k celkovému 3. místu kraje Vysočina v  hodnocení všech krajů.

Biatlon

Ve výsledkových listinách soutěží v biatlonu závodníci SK Nové Město na Moravě figurovali ještě výše, když dokázali vybojovat celkem 8 medailí. Nejlepším z biatlonistů byl ve starších žácích Michal Zaoral, který vybojoval dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Na stejnou bilanci cenných kovů dosáhla i Kamila Orálková v barvách Pardubického kraje.

Na stupně vítězů dále dosáhli Vladimír Kocmánek a Jonáš Kabrda, kteří byli spolu s Michalem Zaoralem členy vítězné štafety.

Ve výborné formě se rovněž předvedly Karolína Špinarová s Veronikou Tomáškovou, které ve Sprintu volnou technikou obsadily 5. resp. 6. místo a v závodě štafety spolu s Adélou Horákovskou skočily těsně pod stupni vítězů jako 4.

Pochvalu za vzorné reprezentování kraje a oddílu ale zaslouží i zbylí dva nominovaní závodníci  Marek Ambrož a Kateřina Holková, kteří v Letohradě získali cenné zkušenosti do dalších závodů.

Přehled výsledků závodníků SK NMNM na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže

• závod s hromadným startem 4 km klasicky 20.místo

Všem dětem našeho Sportovního klubu patří obrovská gratulace!

Děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho Sportovního klubu, Nového Města na Moravě a především Kraje Vysočina, v jehož barvách naši závodníci soutěžili.