08.3.2017 09:38:22

Úspěchy novoměstských závodníků při ČP a HNT v Jablonci nad Nisou

O víkendu 4. - 5. 3. se v Jablonci nad Nisou uskutečnil poslední závod ČP žactva a zároveň největší žákovský lyžařský závod v ČR - Hledáme nové talenty. Tohoto závodu se zúčastnilo 23 sportovců ( běžci na lyžích a biatlonisté ) z našeho SK NMNM. Celkově zde startovalo kolem 500 lyžařů z celé ČR. V každé kategorii zhruba 60 závodníků.

O tom, že v našem klubu máme talenty, jsme ukázali hned v sobotních klasických závodech. V kategoriii starších žákyních ročník 2003 jsme měli 4 závodnice v první desítce. Eliška Holcová obsadila 2. místo, Barbora Janíčková 4. místo, Karolína Špinarová 8. místo a Kamila Orálková 9. místo. Těsně za první desítkou skončila Iva Vránová na 11. místě. Velkou radost nám udělali mladší žáci. V této kategorii vybojovala stříbrnou medaili LuckaCrháková, pěkné 16. místo Vítek Fousek a 17. místo Amálka Slonková. V první patnáctce se ještě umístila v kategorii starších žákyních roč. 2004 Patricie Srnská na 13. místě.

V neděli se jel již za velmi „jarních“ podmínek obratnostní závod, kde se nejvíce dařilo Karolíně Špinarové ( 2. místo) a Lucii Crhákové ( 6. místo ).

Po vyhlášení všech výsledků z jednotlivých závodů se vyhlašovalo celkové pořadí ČP za sezonu 2016/17 a mezi nejlepší umístění patřilo určitě 3. místo Elišky Holcové a 6. místo Barbory Janíčkové.

Letošní sezonu, co se závodů týká, máme úspěšně za sebou. Velké poděkování patří všem rodičům, kteří nám po celý rok pomáhali s přípravou. Především v zimní sezoně by bez jejich pomoci nebylo možné zajistit tak komfortní servis a zázemí sportovců jak na trénincích tak především na závodech. V neposlední řadě patří také velký dík všem pracovníkům a vedení SK NMNM, kteří nám zajistili velmi dobré podmínky pro nás a naše sportovce.