03.10.2017 10:18:58

Úspěchy novoměstských lyžařů na letním MČR

Marta Slonková na trati MČR 2017 ve Vesci.
Marta Slonková na trati MČR 2017 ve Vesci.

Liberecký Vesec o víkendu hostil mistrovství ČR na kolečkových lyžích. Babí léto se ukázalo v pravý čas a počasí bylo pro závodění skutečně ideální. Program mistrovství zahájil čtvrteční supersprint, po kterém v pátek následoval distanční závod na 5, 7 a 10 km. 

 

Ve čtvrtek se nejlépe dařilo Martě Slonkové (dorostenky st.) a Viktorii Kalovské (dorostenky ml.), které vystoupaly na druhé, resp. třetí místo. Skvěle zajeli i mladší dorostenci - Jakub Trojan obsadil 7. a Jakub Sládek 8. místo. Mezi staršími dorostenci se na 10. místě prosadil Zdeněk Tulis.

 

V pátečním distančním závodě zopakovala Viktorie Kalovská 3. místo. Marta Slonková závod dokončila jako 4. Solidním 6. místem se rovněž prezentovala Iva Vránová a JakubTrojan, opomenout nelze ani 8. místo  Jakuba Sládka.

Do druhé desítky se během mistrovského programu prosadili mladší dorostenky Vendula Peňázová, Barbora Janíčková, Marťa Krejčíková, Markéta Košetická, mladší dorostenec Jan Hájek a starší dorostenec Zdeněk Tulis. Patrik Chlubna skončil ve třetí desítce.

Pro nás trenéry je především důležité, jak se všichni naši sportovci dokázali poprat s náročnými libereckými tratěmi a že oba dny naplno odzávodili bez zranění a mohou tak pokračovat v tréninku před blížící se zimní sezónou. 

 

Kompletní výsledky MČR v běhu na kolečkových lyžích 2017 najdete na www.sport-casomira.cz

Dušan Augustiňák

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se