14.1.2019 17:03:59

Tradice je zpět. Ve stopě Zlaté lyže na 50 / 24 a 14 km již tento víkend

Přijeďte si zazávodit nebo se projet na pohodu ve stopě profíků letošního 81. ročníku Zlaté lyže. Tradiční akce Ve stopě Zlaté lyže nabídne skvělé zázemí, kvalitní stopu, závodní i nezávodní trasy v plné verzi a den otevřených dveří Vysočina Areny. Na své si přijdou jak dospělí, tak i děti.

První závod 9. ročníku seriálu ČUS Stopa pro život, STRABAG Ve stopě Zlaté lyže se jede už tuto sobotu 19. ledna v Novém Městě na Moravě. Pořadatelé zvou všechny milovníky běžeckého lyžování na start. A hned z kraje týdne přichází od pořadatelů zpráva, na kterou závodníci již několik let čekají: „Sníh vydržel i přes mírnou víkendovou oblevu, takže můžeme potvrdit, že prolog seriálu Stopa pro život ve Vysočina Areně poprvé pojedeme ve variantě ski maratonu klasickou technikou na 50 / 24 / 14 km. Věřím, že se tratě budou líbit. Start a cíl bude přímo ze sportovního areálu, kdy se startovní a cílové kolo pojedou na místních lyžařských a biatlonových tratích. V současnosti nás zlobí silný vítr, který místy vyvrací stromy. Vítr má ale ustávat ve středu dopoledne, kdy vyrazíme do terénu, zmonitorujeme situaci a možná ještě trasy mírně modifikujeme, pokud by se některé úseky ukázaly jako neprůjezdné. Vzhledem k tomu, že většinu tras vedeme po loukách, neočekávám mnoho zásadních změn.“

 

Závodní program akce STRABAG Ve stopě Zlaté lyže 19. 1. 2019, Vysočina Arena

9:30 – dětské závody klasickou technikou s hromadným startem na 1, 2, 3 a 4 km
11:00 – start závodu na 50 km klasicky
11:30 – start závodu na 24 km klasicky
11:45 – start závodu na 14 km klasicky

Krásné sportovní prostředí s výborným zázemím a skvělými službami seriálu, profesionální organizátoři a dobře připravené stopy, to vše můžete očekávat v Novém Městě na Moravě. Navíc je přichystaný bohatý doprovodný program. Kromě dětských závodů se můžete zúčastnit moderované prohlídky stadionu, který pravidelně hostí nejdůležitější světové sportovní podniky v běžeckém lyžování, v biatlonu a na horských kolech. Další atraktivní náplní pro celou rodinu bude možnost vyzkoušet si střelbu na biatlonové střelnici pod vedením zkušených trenérů.

Registrace do závodů je možná on-line do středy 16. 1. na www.stopaprozivot.cz nebo přímo na místě v předvečer akce 18. 1. (16:00 – 18:00) a v sobotu 19. 1. (8:30 – 10:30).


Více informací o závodě včetně propozic najdete ZDE

 

Přijeďte otevřít letošní sérii závodů Stopy pro život do Nového Města na Moravě s kamarády nebo s celou rodinou!

 

Trasa závodu na 50 km

Trasa závodu na 24 km

Trasa závodu na 14 km

Stopa pro život

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se