04.1.2019 17:06:36

Sprint vyhrál Francouz Chauvin, Novák skončil ve finále třetí

Michal Novák na trati Sprintu
Michal Novák na trati Sprintu

V úvodním programu třídenního bloku Evropského poháru OPA v běhu na lyžích vyhrál ve Vysočina Aréně sprint Francouz Valentin Chauvin a v závodě žen získala prvenství Němka Antonia Fraebelová. 

Nejlepší současný český běžec na lyžích Michal Novák skončil třetí, mezi ženami byla z domácích závodnic nejlepší Petra Hynčicová která vybojovala sedmé místo. V kategorii do dvaceti let skončil Ondřej Černý druhý a na stejném místě doběhla do cíle i Zuzana Holíková. 

Dvaadvacetiletý Novák se představil na domácích tratích po delší přestávce. V kvalifikaci zazářil druhým místem, vyhrál čtvrtfinálovou i semifinálovou rozjížďku. V hustém sněžení ale ve finále svůj výkon z předcházejících kol nezopakoval.

„Čekal jsem více. Finále bylo z mé strany prohrané takticky. Soupeři nás sjeli ve sjezdu pod stadionem. Potom už jsem neměl sílu,“ řekl Novák, který by chtěl v sobotním závodě na 15 kilometrů volnou technikou skončit v pětici nejlepších.

Petra Hynčicová byla se sedmým místem spokojená. „Mám velkou radost z toho, že jsem postoupila až do semifinále. Trápí mě problémy se zády, takže lyžování soupaž je hodně bolestivé. V semifinále mě bohužel soupeřky zavřely a už jsem se nemohla dostat více dopředu,“ uvedla Hynčicová. Kvalifikaci vyhrála Kateřina Janatová, která ale vypadla už ve čtvrtfinále.

V sobotu jsou na programu v Novém Městě závody volnou technikou, v neděli se poběží klasicky a vyvrcholením bude od 11:45 závod o Zlatou lyži mužů na 20 km s hromadným startem.

 

Oficiální výsledky Sprintu OPA Cup 2019

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se