24.5.2014 09:02:32

Šonka předvede divákům bronzovou a stříbrnou sestavu z mistrovství světa

Martin Šonka
Martin Šonka
(foto: www.martin-sonka.cz)

Nejlepší český letecký akrobat Martin Šonka předvede v nedělní exhibici v rámci doprovodného programu Světového poháru horských kol svoji volnou sestavu, se kterou získal loni v říjnu na mistrovství světa v Texasu ve Freestyle bronzovou medaili a v roce 2011 na světovém šampionátu v italském Folignu stříbrnou medaili.

"Předvedu různé akrobatické prvky. V soutěžní sestavě se letoun otočí v podélné ose za vteřinu o 450 stupňů. Poletím na letounu Extra 30 SR. Poletím ve výšce pět set až šest set metrů," řekl Martin Šonka, který je připraven i na horší variantu s mraky a deštěm. "Pokud by pršelo a dešťové mraky byly vysoko, tak se dá sestava letět ve výšce okolo 300 metrů. Ale některé prvky se musí vynechat," vysvětlil Šonka. V případě lijáku a nízkých mraků by se ale letět nedalo. 
 
"Jak sleduji předpověď počasí, tak by taková situace neměla nastat," poznamenal pilot. Šonkovo vystoupení je naprogramováno na hodinu po poledni. "Poletím z letiště v Moravské Třebové, kde je sídlo české reprezentace v letecké akrobacii. Let do Nového Města zabere necelou čtvrthodinku," dodal.  
 
Více informací o Martinu Šonkovi najdete přímo na jeho stránkách: http://www.martin-sonka.cz/

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se