15.1.2018 09:07:35

Rypl vyhrál Zlatou lyži, Havlíčková získala druhý titul

(foto: (c) SLČR)

Tituly mistrů republiky v běhu na lyžích klasickým způsobem získali Miroslav Rypl a Barbora Havlíčková, oba z Dukly Liberec. Pětadvacetiletý Rypl obhájil své loňské prvenství a současně vyhrál jubilejní 80. ročník závodu o Zlatou lyži. V běhu žen na 10 km navázala teprve sedmnáctiletá Havlíčková na svůj páteční titul v závodě volnou technikou.

Rypl rozhodl o vítězství až v posledním ze čtyř okruhů, kdy se dostal před Adama Fellnera, kterého porazil o 13,6 sekundy. "Stále jsem s Adamem prohrával o dvě až tři sekundy. Měl jsem ale rychlejší závěr. V boji o nominaci na olympijské hry jsem to vítězství potřeboval," poznamenal v cíli Rypl.

Havlíčková při absencích obhájkyně titulu Kateřiny Berouškové a Petry Novákové, které dostaly po Tour de Ski volno, potvrdila, že patří k nadějím českého běžeckého lyžování. Zvítězila s komfortním náskokem 37,4 sekundy před Kateřinou Janatovou.

"Cítila jsem se už před startem v pohodě. Po prvních třech kilometrech jsem věděla, že dosáhnu na dobrý výsledek. V posledním kilometru jsem měla ještě dost sil a tempo se mi podařilo vystupňovat. Podobný výsledek se dvěma titulu jsem před víkendem nečekala," tvrdila Havlíčková.