17.12.2019 21:10:13

Razýmová se před Zlatou lyží blýskla v Davosu

Kateřina Razýmová na SP v Davosu 2019
(foto: Czech ski)

Nejlepší možnou pozvánku českým příznivcům běžeckého lyžování poslala na víkendových závodech Světového poháru ve švýcarském Davosu Kateřina Razýmová.

V nedělním běhu na 10 kilometrů volnou technikou skončila sedmá se ztrátou pouhých 74 sekund na vítěznou Norku Theresu Johaugovou. Úspěch českých barev doplnila Petra Nováková, která doběhla do cíle na dvanáctém místě a v sobotním sprintu byla čtrnáctá.

Mezi muži si připsal body do Světového poháru v obou závodech v Davosu Petr Novák. Ve sprintu obsadil 24. místo a v bruslařské patnáctce byl osmnáctý. Mezi ženami si dojela pro body ve sprintu také Kateřina Janatová (23. místo).

Osmadvacetiletá Razýmová, které patří v průběžném hodnocení Světového poháru 14. místo, si pochvalovala ve Švýcarsku podporu českých diváků.  “V Davosu jich bylo dost. A dali o sobě u trati vědět. Což bylo super. V minulost jsem měla dojem, že mi povzbuzování nepomáhá. Nyní jsem šťastná za každého fanouška, který mě svými hlasivkami podpoří, ” uvedla v tiskové zprávě Razýmová, která věří, že najde ještě větší diváckou podporu v domácím prostředí při závodech Světového poháru 18. a 19. ledna v Novém Městě na Moravě.

Autor: Jiří Pošvář