25.6.2018 13:53:37

Přípravy na světový šampionát v biatlonu na kolečkových lyžích v plném proudu

V Novém Městě na Moravě se dokončují přípravy na první vrchol sezony, kterým bude za dva měsíce od 24. do 26. srpna mistrovství světa v letním biatlonu.Momentálně organizátoři dokončují úpravy tratí a stadionu a další nezbytné stavební úpravy v prostoru stadionu a střelnice. 

"Všechny práce směrem k letnímu biatlonu budou koncem července připraveny na kolaudaci. Rozšířujeme zhruba o dva kilometry asfaltové tratě a také upravujeme stadion tak, aby odpovídal požadavkům biatlonové unie. Je to další ze série investic, aby se areál udržel v chodu," řekl prezident českého svazu Jiří Hamza.
 
 
Na startu světového šampionátu v letním biatlonu se představí kompletní česká reprezentace. "Tato akce nabývá stále více na svém významu. Po dosavadních předběžných jednáních by se měli v Novém Městě představit v rámci přípravy na hlavní sezonu i kvalitní zahraniční soupeři," dodal Hamza.    
 
 
Do Vysočina arény se vrací světový šampionát po sedmileté přestávce a na startu závodníci z více než dvaceti zemí. Hlavním bodem nadcházející biatlonové sezony bude v Novém Městě před vánočními svátky od 20. do 23. prosince Světový pohár.
 
 
Nové Město se uchází o pořádání mistrovství světa v biatlonu v roce 2023, jediným protikandidátem je německý Oberhof. Rozhodnutí padne na kongresu mezinárodní unie od 5. do 9. září v chorvatské Poreči.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se