03.2.2019 15:16:51

Poslední tituly rozdány! Rypl a Nováková mistry republiky na distanci volně

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu uzavřela distance volně s hromadným startem. Poslední tituly tak v Novém Městě na Moravě vybojovali Miroslav Rypl a Petra Nováková.

Ani náročné podmínky nezabránily ve Vysočina Areně k rozdání posledních medailí. Stříbro z klasické distance bylo Miroslavu Ryplovi málo, a tak si v posledním závodě na patnáctce volně zajistil do sbírky mistrovský titul. „Vyhrát dnes byla povinnost,“ uvedl Rypl. „Na startu nám pršelo jako v létě, sníh byl mokrý a lyže se hodně zpomalovaly. Tempo bylo poklidné, věděl jsem, že když přijedu do finiše v malé skupince, tak vyhraji,“ byl přesvědčený svou dominancí na trati. I přesto se svými výsledky v průběhu sezony není spokojený. „Těžko hledat na letošních výsledcích něco pozitivního, vzhledem k tomu, jak se mi daří ve Světovém poháru. Pořád ale věřím, že se podaří formu vystupňovat na mistrovství světa,“ doufá Rypl. Stříbrnou pozici obsadil Fabián Štoček, zatímco bronz patřil Jonáši Bešťákovi.

 

Po bronzové sobotě si v posledním závodě MČR přijela pro titul na deseti kilometrech volně Petra Nováková. „Začátek jsem chtěla rozjet v klidu, i holky asi měly podobný plán. V polovině kola se udělala díra, a tak jsem neváhala a odjela jsem si. Ve druhém kole jsem už jela na špici,“ popisovala Nováková. Příští víkend ji čeká další podnik Světového poháru ve finském Lahti. „Zítra a možná i v úterý budu mít volnější režim, zregeneruji záda, která jsem už dnes ráno měla po včerejší klasice zase tužší,“ svěřila se Nováková.

 

Druhou pozici vybojovala Sandra Schützová i přesto, že ji trápily křeče do břicha a bolest zad. „Popravdě jsem to jen chtěla přežít,“ připustila Schützová. Chvíli teď nebude závodit a vyhraní si prostor pro kvalitní trénink před mistrovstvím světa. „Závodů bylo hodně a na trénink prostor nebyl. Jsem strašně ráda, že jsem se nominovala na MS a chci se připravit tak, abych mohla podat minimálně takové výkony, jako na začátku Tour de Ski,“ promluvila o svých cílech do MS Schützová.

 

Trojici nejlepších uzavřela Kateřina Razýmová, která se v náročných podmínkách nevyhnula rovnou dvěma pádům. „Petra v prvním kole v nejvyšším bodě zrychlila do zatáčky a já se pokusila jet za ní. Bohužel jsem si zavlíkla lyži pod hluboký sníh a šla po hlavě do pádu. Poté, co jsem se sebrala, pro mě začal takový stíhací závod. Dotáhla jsem se dokonce na druhé místo před Sandru,“ líčila kritické okamžiky na trati. Pádům však nebyl konec. „Bohužel se to samé stalo mou nešikovností i ve druhém kole, tuto ztrátu už se mi bohužel dotáhnout nepodařilo,“ mrzelo Razýmovou.

 

Mezi juniorkami se blýskla Pavlína Votočková, která si pro prvenství přijela s náskokem více než dvě a půl minuty na druhou Terezu Řezníkovou. „Dnešní závod byl super. Na startu nás bylo asi patnáct, nebylo to proto tak hektické. S holkami jsem jela asi úplně první hromaďák v životě, takže jsem nevěděla, jak se jezdí,“ přiznala Votočková. „Nezačalo se příliš rychle, první okruh jsme objely pospolu. Ve druhém se do toho víc šláplo a skupinka se roztrhala. Ze sjezdů jsem měla dost respekt a jezdila je opatrně,“ řekla. „Hodně holek z mé kategorie nejelo, tak jsme si pořádně zazávodily jen včera. I tak to ale bylo dobré,“ dodala Votočková. Na třetí příčce se umístila Nikol Benešová.

 

V kategorii juniorů si vítězství zajistil Vladimír Kozlovský o necelou minutu před stříbrným Jakubem Švejdou. Trojici nejlepších uzavřel Kim Žalčík.

 

Starší dorost si na 7,5 a 10 kilometrech volně podmanili Mathias Vacek a Marta Slonková. Mladší dorost stejně jako v závodu předchozím ovládli Daniel Oskar Hozák a Tereza Prokešová.

 

Oficiální výdledky MČR.

SLČR

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se