23.1.2014 23:16:06

Olympionici Krčmář a Johanidesová budou startovat na mistrovství Evropy

Ilustrace biatlon
Ilustrace biatlon

Čeští biatlonisté Michal Krčmář a Lea Johanidesová se před odletem na olympijské hry do Soči představí na mistrovství Evropy, které začne příští týden v Novém Městě na Moravě. Zbytek reprezentace tam bude chybět; muži společně s Gabrielou Soukalovou se připravují v Pokljuce a zbytek ženského týmu ladí formu v Anterselvě.

"Nevím, do kolika závodů budu na olympijských hrách nominována. Proto beru starty na mistrovství Evropy jako svůj vrchol sezony," uvedla Johanidesová, která se připravovala v Jablonci a od pátku už bude trénovat v Novém Městě. 
Naposledy závodila před 11 dny na Poháru IBU v italském Ridnaunu, kde skončila jedenáctá v závodu na 15 km a 19. místo obsadila ve sprintu.
"V mistrovství Evropy bych se chtěla umístit do 15. místa," nastínila svoje cíle. Před rokem na evropském šampionátu v bulharském Bansku byla Johanidesová členkou stříbrné štafety. Tentokrát ale týmový závod nestihne, neboť 4. února odletí do Soči. Krčmář se za ní vydá o dva dny později.
V nominaci na evropský šampionát jsou vedle Krčmáře ještě Lukáš Kristejn, Michal Žák a Matěj Krupčík. Ženskou část reprezentace budou dále tvořit Lenka Šlechtová a Veronika Zvařičová.
Juniorský tým se představí v sestavě: Adam Václavík, Tomáš Vojík, Jan Burian, David Tolar, Ondřej Hošek. Juniorky: Jessica Jislová, Kristýna Černá, Lucie Charvátová, Simona Maříková, Nikola Bitnarová. Náhradnicí je Anna Puskarčíková, která případně může startovat i v ženském týmu. 

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se