02.2.2019 16:14:44

Novák získal po sprintu i mistrovský titul v klasice, v závodě žen vyhrála Hynčicová

Michal Novák na trati Sprintu
Michal Novák na trati Sprintu

Michal Novák z Dukly Liberec po pátečním vítězství ve sprintu nenašel na mistrovství republiky ve Vysočina Aréně přemožitele ani v závodě klasickou technikou na 10 kilometrů. V běhu žen na poloviční trati naopak musela nová mistryně Petra Hynčicová z Dukly Liberec o prvenství tvrdě bojovat s Kateřinou Razýmovou z Plzně.

Titul domácího šampiona získal Novák zcela suverénně, neboť byl na všech měřených mezičasech nejrychlejší. Svými výkony na novoměstských tratích potvrdil, že je současnou českou týmovou jedničkou a největší nadějí na nadcházejícím mistrovství světa v rakouském Seefeldu.

 

Krok s Novákem držel pouze obhájce posledních dvou titulů v klasice Miroslav Rypl, jenž měl v cíli ztrátu 22,6 sekundy. S touto dvojicí byl až do posledního okruhu v kontaktu ještě Petr Knop, který ale v závěrečných třech kilometrech neudržel tempo a skončil až osmý. 

 

Závod žen slibně rozjela Petra Nováková, která po prvním ze dvou okruhů měla třísekundový náskok před svými dvěma největšími soupeřkami Hynčicovou a Razýmovou. Tyto dvě závodnice dělily od sebe pouhé dvě desetiny vteřiny a stejný časový rozdíl mezi oběma běžkyněmi naměřila časomíra i v cíli.  Nováková skončila až třetí se ztrátou téměř dvanácti sekund na vítěznou Hynčicovou.

 

V neděli jsou na programu ve Vysočina Aréně závody od 9:30 závody žen na 10 km a mužů na 15 km volnou technikou s hromadnými starty.

 

Oficiální výsledky závodu MČR s intervalovým startem klasicky.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se