01.2.2019 16:07:05

Novák potvrdil ve sprintu roli favorita, Beranová obhájila titul

Dvaadvacetiletý Michal Novák z Dukly Liberec získal na novoměstských tratích titul mistra republiky ve sprintu. Svou suverenitu potvrdil nejrychlejším časem v kvalifikaci a úspěch zopakoval i ve finále. V závodě žen obhájila loňský titul Tereza Beranová.

"Je příjemné si zazávodit doma. Chci si ověřit, jak na tom jsem. Z mé strany se jedná o další ze zastávek k nejbližší budoucnosti. Tou je pro mě Světový pohár," uvedl ještě před začátkem šampionátu na stránkách lyžařského svazu Novák, který byl přesně před čtyřmi týdny ve Vysočina Aréně na stejné trati nejrychlejší z českých reprezentantů v Evropském poháru OPA ve sprintu. Tehdy mu ale výkon stačil na třetí místo za vítězným Francouzem Valentinem Chauvinem a druhým v pořadí Italem Gilbertem Panisim. 

 

Na druhém místě skončil předloňský mistr Luděk Šeller z Dukly Liberec a třetí místo obsadil Tomáš Kalivoda ze Ski klubu Šumava Vimperk.

 

Vítězka sprintu Beranová skončila v kvalifikaci druhá za Petrou Hynčicovou, ve finále si obě závodnice Dukly Liberec svá místa vyměnily. Třetí skončila Barbora Antošová ze Ski klubu Jablonec nad Nisou.

 

Domácí šampionát je současně poslední nominačním závodem českých reprezentantů na mistrovství světa, které se uskuteční od 19. února do 3. března v rakouském Seefeldu.

 

V sobotu jsou v Novém Městě na programu od 9:30 závody klasickým způsobem a v neděli závody volnou technikou s hromadnými starty.

 

Výsledky MČR ve Sprintu.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se