05.1.2016 16:18:55

Na IBU Cup dorazili v předstihu Kanaďané a Korejci

NMNM-IBU-cup-2016-logo
NMNM-IBU-cup-2016-logo
Biatlonisté Kanady a Koreje dorazili v průběhu úterý už do Nového Města na Moravě, kde o víkendu představí ve čtvrtém závodě osmidílného seriálu Poháru IBU. Do soutěže zasáhnou reprezentanti z 35 zemí. Diváci ale ve startovním poli nemohou očekávat elitu nejlepších v čele s Ondřejem Moravcem nebo Gabrielou Soukalovou. Na ně čeká ve stejném termínu boj o body do Světového poháru v německém Ruhpoldingu. 
 
Trenér českých biatlonistů pro IBU Cup Aleš Ligaun nominoval pro novoměstský závod kvarteto Vít Jánov, Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Tomáš Vojík. Kouč žen Marian Málek  bude mít k dispozici šestici ve složení Kristýna Černá, Ludmila Horká, Jessica Jislová, Lea Johanidesová, Barbora Tomešová, Veronika Zvařičová.
 
"Kristejna trápí zdravotní problémy. Děláme s lékaři vše pro to, aby mohl o víkendu do závodu zasáhnout. V úvahu ještě připadal start Adama Václavíka, který ale dostane příležitost ukázat své kvality ve Světovém poháru v Ruhpoldingu," poznamenal Ligaun. Čeští biatlonisté se sejdou ve Vysočina Areně ve středu. 
 
"V průběhu dnešního dne byla díky mrazivému počasí v provozu sněhová děla a rozváželi jsme sníh na tratě. Ve středu připravíme kolečko pro lyžařský trénink biatlonistům, kteří už k nám dorazili. Oficiální tréninky i se střelbou jsou na programu od čtvrtka. Do té doby se pokusíme dokončit čtyřkilometrový okruh, který bude připraven pro závod Světového poháru v běhu na lyžích. Ten se uskuteční o dva týdny později," poznamenal ředitel soutěží Vlastimil Jakeš. 
 
V sobotu 9. ledna je na programu od 10:00 závod žen na 15 kilometrů a od 13:30 závod mužů na 20 kilometrů. V neděli 10. ledna začne v 10:00 sprint žen na 7,5 km a ve 13:00 sprint mužů na 10 kilometrů. Po oba dny mají diváci vstup zdarma.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se