25.1.2014 19:34:15

Mistrovství Evropy v biatlonu se vrací do Nového Města po šesti letech

ME v biatlonu 2008

Nadcházející evropský šampionát biatlonistů se vrací na Vysočinu po šestileté přestávce. Pamětníkům stačí jen připomenout, že se o medaile bojovalo od 20. do 24. února 2008 po mistrovství světa ve švédském Östersundu.

Na startu se sešla kompletní česká špička. Nedostatek sněhu trápil pořadatele i před šesti lety, dokonce dováželi sníh ze zimních stadionů v Havlíčkově Brodě a Žďáru nad Sázavou.
Tehdejší ozdobou startovního pole byli  Nor Lars Berger a medailista z olympijských her a mistrovství světa Tomasz Sikora z Polska. Do bojů zasáhlo 215 mužů a juniorů a 165 žen a juniorek.
Ve vytrvalostním závodě na 20 km vybojoval stříbrnou medaili Michal Šlesingr za vítězným Polákem Szikorou. V závodě juniorů získal titul Rus Anton Šipulin, který vybojoval zlato i na 10 km trati, ve stíhacím závodě a byl také členem vítězné štafety. Vytrvalostní závod žen se stal kořistí moldavská biatlonistky Natalije Levčenkové.
Ve sprintu vybojoval Šlesingr bronzovou medaili, vítězství si odnesl Arťom Gusev z Ruska s náskokem pouhých šesti deseti sekundy před Norem Stianem Eckhoffem. Stříbrnou medaili získala ve sprintu žen nečekaně Zuzana Tryznová, která měla v cíli ztrátu pouze 3,4 sekundy na Ukrajinku Oksanu Jakovlevovou.
Bronzovou medaili také získala česká štafeta ve složení Michal Šlesingr, Tomáš Holubec, Ondřej Moravec a Zdeněk Vítek. V závodě juniorek trojice Veronika Zvařičová, Veronika Hořejší a Veronika Vítková skončila na druhém místě.
Závěrečné dny šampionátu před šesti lety provázelo koncem února už výrazné oteplení a rozměklá stopa. Tolik malé ohlédnutí za ME 2008 v Novém Městě.