09.10.2017 11:23:14

Měsíc září v duchu biatlonových soutěží

„Závodní a testovací měsíc“, tak bychom mohli nazvat měsíc září, pro novoměstské biatlonisty. Celý maraton sportovních akcí odstartovaly na konci srpna SCM závody v biatlonu na kolečkových lyží, které hostila Vysočina aréna. Závodů se účastnilo na 60 nejlepších dorosteneckých a juniorských závodníků z celé České republiky. Dalším víkendem navazovalo tradiční měření sil na republikové úrovni v Letohradu, kde se konalo Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. V mezinárodní úrovni se novoměští biatlonisté neztratili a přivezli cenná umístění. 

  • Mistři ČR: Polednová Klára (sprint), Červenka Václav (sprint, pursuit),
  • Stříbrná umístění: Franzová Hana (sprint), Macková Veronika (pursuit),
  • Bronzová umístění: Doležalová Zuzana (pursuit)

 

Na samotném konci září odjela početná skupina dvacetidvou biatlonistů na závěrečný šampionát v letním (běžeckém) biatlonu, který hostila Bystřice pod Hostýnem. Přes závodní mistrovský víkend, se novoměstským biatlonistům podařilo nasbírat celkově deset medailí, a to i zásluhou hostujících závodníků, kteří se s dorosteneckou skupinou od jara intenzivně připravují na nadcházející sezonu.

  • Mistři ČR: Doležalová Zuzana (sprint, mass), Gregor Tomáš (sprint), Křižovičová Iva (sprint), Kaplan Jáchym (supersprint),
  • Stříbrná umístění: Kabrda Josef (sprint), Křižovičová Iva (mass), Volek David (mass),
  • Bronzová umístění: Kabrda Josef (supersprint), Volek David (supersprint)

 

Kompletní výsledky všech závodů jsou na svazovém webu: http://www.biatlon.cz/domaci/souteze/vysledky-a-propozice/

V měsíci září rovněž proběhly sportovní zátěžové funkční vyšetření v laboratoři MUDr. Macka ve Žďáře nad Sázavou, s kterým biatlonisté dlouhodobě spolupracují. Výběr juniorských a dorosteneckých sportovců absolvoval další sportovní vyšetření v pražské zátěžové laboratoři Casri. Tato skupina absolvovala taktéž testování na kolečkových lyžích v terénních podmínkách v letohradském areálu, včetně střeleckých testů. Celý testovací blok uzavíraly tradiční SCM testy v Jablonci nad Nisou, kam odjelo třináct novoměstských biatlonistů. 

Galerie

https://ivakrizovicova.rajce.idnes.cz/MCR_v_letnim_biatlonu_na_koleckovych_lyzich/

https://ivakrizovicova.rajce.idnes.cz/MCR_v_letnim_biatlonu_Bystrice_pod_Hostynem/

 

JV

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se