15.1.2016 08:31:46

MČR jako test na FIS Světový Pohár v příštím týdnu

Vysočina Arena je připravena na MČR v běhu 2016
Vysočina Arena je připravena na MČR v běhu 2016

Od pátku 15. ledna je se do Vysočina Areny sjedou lyžaři běžci z celé republiky, aby zde změřili síly při republikovém šampionátu dorostu a dospělých. Mistrovství je současně poslední možností kvalifikace na Světový pohár v běhu na lyžích, který novoměstský klub bude hostit hned příští týden ve dnech 23. - 24. ledna.

Vedle zraněného Lukáše Bauera a doléčujících se Evy Vrabcové-Nývltové a Petry Novákové se ve startovním poli neobjeví ani další reprezentanti. O týden později se přitom bude na stejných tratích ve Vysočina aréně bojovat o body do Světového poháru.
 
"Jan Bartoň s Dušanem Kožíškem startují souběžně ve Světovém poháru ve sprintu v Planici, Aleš Razým má problémy s bolavou patou. Závodit nebude ani Martin Jakš, jenž se dává dohromady po Tour de Ski. Za této situace jsou hlavními uchazeči o titul mladí Petr Knop, Miroslav Rypl a Jakub Gräf," řekl ČTK trenér českých běžců Lukáš Krejčí.
 
Závodit se bude na okruhu v délce 3,3 km s případným využitím dalšího dvoukilometrového okruhu. Vedle českých lyžařů budou na startu běžci z dalších pěti zemí.
 
V sobotu od 9:30 je na programu závod žen a juniorek na 5 km klasicky a od 10:00 poběží muži a junioři 10 km stejnou technikou. V neděli ve stejných časech poběží ženy 10 km a muži 15 km volně.
 
Po skončení domácího šampionátu se ve Vysočina Areně v neděli od 16:15 uskuteční noční prolog seriálu běžeckých závodů pro veřejnost Stopa pro život. Poběží se volně na tratích 8 a 16 km. Přihlášky jsou možné i na místě, startovné je pouhých 150 Kč.

 

Program MČR
Dospělí a junioři
Dorost

 

Jan Skřička

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se