27.12.2019 14:29:51

Janatová s Hynčicovou skončily v Planici deváté

Kateřina Janatová a Petra Hynčicová
(foto: Czech ski)

Necelé čtyři týdny před závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě potvrdily vzrůstající výkonnost Kateřina Janatová s Petrou Hynčicovou, které ve sprintu dvojic ve slovinské Planici vybojovaly deváté místo.

Necelé čtyři týdny před závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě potvrdily vzrůstající výkonnost Kateřina Janatová s Petrou Hynčicovou, které ve sprintu dvojic ve slovinské Planici vybojovaly deváté místo.  Další český pár Sandra Schützová s Terezou Beranovou obsadil jedenadvacáté místo. Nejlepší česká běžkyně v průběžném pořadí Světového poháru Kateřina Razýmová po úspěchu v Davosu ve Slovinsku nestartovala. Ve sprintu dvojic mužů Luděk Šeller s Janem Pechouškem skončili na 23. místě.

V sobotním sprintu jednotlivců zazářili čeští běžci v kvalifikaci. Kateřina Janatová dosáhla sedmý nejrychlejší čas. Z následných rozjížděk ale nepostoupila a obsadila až 22. místo. Ve své premiéře ve Světovém poháru Ondřej Černý skončil na 26. místě, když v kvalifikaci zaběhl sedmnáctý nejrychlejší čas.

“Takový výsledek jsem nečekal. Snažil na nemyslet na to, že jde o Světový pohár. Bral jsem tento start jako každý jiný závod," uvedl v tiskové zprávě Černý. Do nejlepší třicítky se dostali i Jan Pechoušek (22. místo) a Tereza Beranová (27. místo).

Od soboty 28. prosince do 5. ledna je na programu Světového poháru v běhu na lyžích seriál Tour de Ski. Před Zlatou lyží 18. a 19. ledna v Novém Městě na Moravě je v termínovém kalendáři ještě 11. a 12. ledna sprint v Drážďanech.