27.12.2015 10:36:51

Hamza: "Jdeme do rizika, uspořádáme IBU Cup"

Prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza
Prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza

Zelené louky, po sněhu ani památky. Teploměr ukazuje plus deset stupňů Celsia. Takové podmínky panovaly po vánočních svátcích na Novoměstsku. Přesto pořadatelé odeslali v neděli vzkaz Mezinárodní biatlonové unii IBU, že za necelé dva týdny uspořádají 9. a 10. ledna čtvrtý závod osmidílného Poháru IBU. 

"Rozhodli jsme se jít do rizika. Mrznout by mělo na základě dlouhodobé předpovědí počasí už od 30. prosince. V sobotu jsme dlouho diskutovali o našem rozhodnutí s ředitelem závodu Vlastou Jakešem," poznamenal předseda organizačního výboru v Novém Městě a prezident České biatlonové unie  Jiří Hamza. 
 
 
Meteorologové uvádí, že by se už od začátku ledna měly teploty na Novoměstsku pohybovat až okolo mínus deseti stupňů, což umožní výrobu technického sněhu. "Biatlonový závod chceme uspořádat i z pohledu naší prestiže směrem ke kandidatuře na pořádání mistrovství světa i Světového poháru v příští sezoně . Potřebujeme si také připravit tratě pro závod Světového poháru v běhu na lyžích, který se uskuteční ve Vysočina aréně 23. a 24. ledna. Rovněž chceme využít nově vybudovaný zásobník sněhu," dodal Hamza.
 
 
Už před vánočními svátky se rozhodli pořadatelé v německém Oberhofu kvůli oteplení odvolat Světový pohár, který se měl uskutečnit od 7. do 10. ledna. "Máme zprávy, že vzhledem k současné předpovědi počasí s ochlazením nyní svého kroku litují," řekl Hamza. 
 
Mezinárodní IBU Cup má v Novém Městě svou čtvrtou zastávku z osmidílného seriálu. V sobotu 9. ledna je na programu v 10:00 hodin závod žen na 15 kilometrů a ve 13:30 začne závod mužů na 20 kilometrů. V neděli 10. ledna začne v 10:00 hodin sprint žen na 7,5 km a ve 13:00 hodin sprint mužů na 10 kilometrů. "V případě, že bychom měli málo sněhu, tak by se po oba dny uskutečnily závody ve sprintu," poznamenal ředitel závodu Vlastimil Jakeš.
 
Po oba dny mají diváci vstup zdarma.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se