10.1.2014 19:54:13

Evu Vrabcovou-Nývltovou trápí po Tour únava

Velký pocit únavy po náročném programu předcházejících etap Tour de Ski trápí nejlepší současnou českou běžkyni na lyžích Evu Nývltovou-Vrabcovou,  která zvažuje svůj start ve víkendových závodech Světového poháru ve sprintech v Novém  Městě na Moravě. 

Mezi muži mají největší naději na úspěch Aleš Razým s Martinem Jakšem jak v individuálních závodech i v nedělním sprintu dvojic. Po oba dny mají diváci na závody vstup zdarma.
 
Ve sprinterských závodech se představí 90 běžců a 72 běžkyň z 21 zemí. Na startu budou oba vedoucí závodníci Světového poháru Rus Krjukov a Němka Herrmannová. Kromě nich patří k hlavním favoritů loňští vítězové Světového poháru ve sprintu Švéd Jönsson a Američanka Randallová. Mezi muži jsou dalšími sprinterskými hvězdami Ital Pellegrino a Nor Bransdal a v soutěži žen Norka Oestbergová a Polka Kowalczyková.
 
"Závody v Novém Městě beru tak, že se jedná o vrchol sezony v domácím prostředí. A chci tady jet. V posledních dvou dnech ale na mě dolehla extrémním způsobem únava. Tak jsem zvědava zda do rána povolí," uvedla na tiskové konferenci Vrabcová-Nývltová, pro kterou jsou sprinty jen okrajovou záležitostí. Ale kvůli divákům a svým příznivcům chce podat co nejlepší výsledek. Pouze si nechává pootevřená zadní vrátka. "Pokud se ráno nebudu cítit dobře, tak nepojedu," přiznala nejlepší česká běžkyně. Kromě ní trenér Lukáš Krejčí nominoval Petru Novákovou, Karolínu Grohovou a Sandru Schützovou. "Sestava na nedělní závod dvojic bude záležet na stavu Evy Vrabcové," vysvětlil kouč ženské reprezentace Lukáš Krejčí.
 
Český tým se představí v nejsilnější sprinterské sestavě. Kvarteto mužů v mezinárodní skupině tvoří Martin Jakš,  Aleš Razým, Dušan Kožíšek a Ondřej Horyna a z národní skupiny má největší naději na úspěch Jan Bartoň. "Závod v Novém Městě je pro nás prioritou. I když není po Tour de Ski v ideálním termínu. Jakš s Razýmem měli vzhledem k náročnému programu možnost volby startovat pouze v jednom závodě. Oba ale chtějí jet oba," uvedl kouč mužské reprezentace Miroslav Petrásek.
 
Razým si dává za cíl postoupit z kvalifikace mezi třicítku nejlepších. "Pokud se to podaří, tak budu schopný bojovat o další postup. Na nějaké vyšší umístění si nedělám ambice. I když se říká, že člověk má být odvážný," poznamenal Razým, který přiznal rovněž vysoký pocit únavy.
"Stále říkáme, že jsme jeli Tour de Ski. Ale kromě toho závodím od začátku prosince. A předtím jsem byl nemocen a šel rovnou do závodění. Bylo toho poměrně dost a a program byl hodně nabitý," poznamenal Razým, jenž má při závodění pocity, že je rozjetý a tělo se přizpůsobuje. Ale vysílení cítí například při cestování nebo při jídle. 

Jiří pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se